“רק קצה הקרחון”: הליכוד במתקפה על אשכנזי

שר המשפטים אמיר אוחנה קרא להסיר את צו איסור הפרסום על ההקלטות המלאות בפרשת הרפז: “עוד לא ראינו את קצה הקרחון”, אמר אוחנה

שר המשפטים אמיר אוחנה קרא להסיר את צו איסור הפרסום על ההקלטות המלאות בפרשת הרפז: “עוד לא ראינו את קצה הקרחון”, אמר אוחנה בראיון ל”חדשות הבוקר”, ותקף את גבי אשכנזי.”יש שורה של הקלטות מלשכת הרמטכ”ל דאז שמשום מה מצויות תחת צו איסור פרסום. אשכנזי מתנגד להסרתו, ואני שואל מדוע. אשכנזי, מה יש לך להסתיר? בכחול לבן חרטו על דגלם את טוהר מידות וניקיון כפיים, אז מה יש להם להסתיר?”.

“אם אין שום דבר, אז שייחשפו את ההקלטות לציבור. אם יש שם סודות מדינה או דברים אישיים ומשפחתיים אני מקבל שאפשר לצנזר, אבל בהקלטות שנחשפו יש רק את קצה קצהו של הקרחון ביחס למה שיש שם באמת”, הוסיף.

על חלקו של גנץ בפרשת המימד החמישי, אמר אוחנה. “איך אפשר לדעת אם מישהו חשוד או לא חשוד לפני שמתנהלת חקירה? השאלה שצריך לשאול היא, למה למרות שבמשך חודשים יש מסמך של המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, מומי למברגר, לא פתחו בחקירה עד עכשיו? אין לי יותר מידע על הפרשה מלשאר אזרחי ישראל, אבל אתה מבין שגנץ במקרה הזה הוא או מושחת או פלקט”.

“מושחת כי הייתה שם הונאה כלפי המשטרה והוצג מצג שווא, פלקט כי יש מין תרבות כזאת שלוקחים גנרלים משוחררים, הופכים אותם לפרונט, מין פלקט של חברות, פותחי דלתות כדי שאנשים מושחתים אחרים יפעילו אותם. זה מה שקרה גם עם אשכנזי וחברת שמן. הוגש נגד אשכנזי ושמן כתב תביעה שבו נטען שהוא הונה ורימה את משקיעיו. בפסק דין אזרחי, במסגרת הסדר פשרה, אשכנזי ושמן חויבו לשלם למעלה מארבעה מיליון שקלים למשקיעים. אם יש פשרה זה אומר שיש דברים בגו, אחרת לא היה הסדר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.