“ר’ ברוך סולובייצ’יק הבין כי ברקת עשה מחטף”

לאחר החלטת הועדה המחוזית בירושלים לשנות את התב”ע במתחם ורבורג ולהעבירה לידי החילונים, מקורבי הרב וינר מצרים על כך, וטוענים כי ר’ ברוך סולבייציק “מודע למחטף” שעשה ברקת על גבם של החרדים

בסביבתו של רבה של קרית יובל הרה”ג ר אהרן וינר שליט”א, מצרים על החלטת הועדה המחוזית בירושלים לשנות את התב”ע במתחם ורבורג ולהעבירה לידי החילונים.

כאמור, ברוב גדול אישרה הועדה את שינוי התב”ע חרף התנגדות הנציגות החרדית שמחתה – אך לא שברה את הכלים ובכך איפשרה לניר ברקת לעשות ככל העולה על רוחו.

למרות ההחלטה, הרב וינר ר”מ בישיבת עטרת ישראל, וחתנו של הגרב”מ אזרחי הוא המנצח הגדול בפרשת העברת מתחם ורבורג לידי החילונים, לאחר שהציף את הנושא בבתיהם של גדולי ישראל.

לאחר הדיל בין ברקת לר’ סולביציק, התפלא הגר”א וינר למשמע הסיכום בין ר’ ברוך  סולביציק לניר ברקת. המתחם המדובר הוא מתחם בעל ערך נדלנ”י עצום שערכו נאמד במיליונים, ובמשך שנים רבות הנציגים החרדים התעקשו שלא לוותר על המתחם.

בחודש האחרון הגיעו הרב סולביציק יחד עם ראש העיר ניר ברקת להסכמה על קבלת שטחים במתחמים בנווה יעקב ורמת אשכול תמורת ויתור על מתחם ורבורג. בקריית יובל קמה זעקה שכן מדובר בוויתור על שטח עצום וחיוני לחרדים.

האיש החזק בירושלים. רבי ברוך סולביציק

בשלב הזה הרב וינר הסיר את הכפפות והחליט לצאת למאבק כנגד ההחלטה התקדימית. בשיחה שערך ‘אקטואליק’ עם מקורבי הרב וינר הם טוענים שר’ ברוך שהה בחו”ל ולא יכלו לדבר איתו. בשלב הזה עלה רבה של השכונה הרב וינר למעונם של גדולי ישראל ובראשם הגר”ח קנייבסקי שהורה להתנגד בתוקף לוויתור על המתחם.

עסקנים בקריית יובל עמם שוחחנו היו חריפים יותר, לטענתם, ר’ ברוך סולבציק’ המיודד עם ניר ברקת ראש העיר החליט “להקריב על המזבח” את בית הספר ליד שכונת בית וגן לידי הציבור החילוני בתמורה להעברת מספר שטחים.

בעוד חברי עיריית ירושלים לא מעזים להמרות את פיו של ר’ ברוך, נכנס לעובי הקורה הגר”א וינר, רבה של השכונה ויצר קשר עם ר’ ברוך סולבציק. בשיחת טלפון הוא הסביר לו את “הנזק הכספי” העצום  בוויתור על המתחם האמור.

מקורבי הרב וינר אומרים ל’אקטואליק’ כי הרב וינר מכבד את ר’ ברוך שהינו אדם חכם משכמו ומעלה. “ר’ ברוך שהיה בחו”ל הסכים לשמוע את הטענות”, הם אומרים. “הוא הבין כי ניר ברקת עשה מחטף והחליט להעביר את המתחם היקר לחילונים.

הגר”א וינר

עם זאת, למרות החלטת הועדה המחוזית לשנות את התב”ע של המתחם השנוי במחלוקת, מדובר בפעם ראשונה שהדרג הבני ברקי מתערב בהחלטות של הדרג הרבני בירושלים.

ראש ישיבת תורת זאב  בירושלים הגאון רבי ברוך סולבייציק שליט”א, חבר נשיאות ועד הישיבות וחבר ועדת הרבנים של דגל התורה הוא האיש הכי חזק כיום בדגל התורה בירושלים.

בחודשים האחרונים טיפל ר’ ברוך באין ספור פניות מצד עסקנים  בירושלים שהתלוננו על ליקויים שקיימים בשירותי הדת ומחלקת החינוך בעיריית ירושלים.

אם נחזור להצבעה, נדמה כי באופן פאסיבי הנציגים החרדים התנגדו לאחר שהחליטו שלא לשבור את הכלים מול ברקת “ששוב” הוליך את החרדים שולל.

בספרא מעריכים כי לו ר’ ברוך היה מורה לחולל משבר קואליציוני, אזי שהנציגים החרדים היו “דופקים על השולחן” ולא מאפשרים לברקת לעשות בועדה המחוזית ככל אשר עולה רוחו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכל זה חסידי גור שהביאו עלינו את ברקת

  לא נשכח ולא נסלח על הפשע הגדול של חסידי גור שבחרו לברקת
  הם אשמים בכל חילולי השבת ופריצות שקורא בעיר

  יעקב |
  הגב
 2. זו לא נציגות חרדית, זו נציגות עסקנית נטו

  החרדים מכרו את השבת,
  כעת מוכרים את העיר לרפורמים,
  שמעתי את חבר המועצה הסרוג, אריה קינג, אומר, במצב הדברים כעת בעירייה,קשה לו לזהות את ההבדלים בין חבריו המועצה מטעם “התעוררות” לחברי המועצה מטעם “דגל התורה”.
  אני מסכים עם כל מילה של אריה קינג.

  חרדי שחרד לחרדיות |
  הגב