“שאלוקים יעזור לנו עם טראמפ”

. מי שניהל את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים סעיב עריקאת התראיין הלילה (רביעי) לתקשורת האמריקנית ואמר שאם השבוע הראשון של הנשיא יראו כמו כל הקדנציה שלו אז “שאלוקים יעזור לנו ולכל העולם”. { הערבים מודאגים}

דאגה רבה בעולם הערבי מהתנהלותו של דונלד טראמפ. מי שניהל את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים סעיב עריקאת התראיין הלילה (רביעי) לתקשורת האמריקנית ואמר שאם השבוע הראשון של הנשיא יראו כמו כל הקדנציה שלו  אז “שאלוקים יעזור לנו ולכל העולם”.

עריקאת השיב  לשאלה בנוגע למדיניות ההגירה של הנשיא הטרי שבולמת את כניסת מהגרים משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי במזרח התיכון ובאפריקה לארצות הברית.”אנחנו מגנים את המהלך הזה בכל תוקף, זה בלתי נסבל להפעיל חרם נגד מוסלמים, זה לא חרם נגד טרוריסטים”, אמר עריקאת לשבועון ניוזוויק האמריקני. “אתה יכול להגביל את כניסתם של אנשים לארצות הברית, אבל למנוע כניסה של רעיונות?! הנשיא טראמפ לא יצליח להשאיר בחוץ רעיונות בלי ויזה”. עריקאת ביקר גם את השתיקה של טראמפ בנוגע לתכניות הבניה של ישראל בהתנחלויות וטען שהצעדים בגדה המערבית נוגדים את החלטת מועצת הביטחון של האו”ם והחוק הבינלאומי.

“הפלסטינים מאוד מודאגים מהשתיקה של טראמפ”, הוסיף הדיפלומט הפלסטיני. “טראמפ הוא טראמפ וזה תלוי בו – מה שהוא יחליט לעשות בנוגע למדיניות ההתנחלויות. בסוף הדרך – שלום צריך להתקיים בין הפלסטינים וישראל. במקרה הגרוע ביותר, אני תחת כיבוש ישראלי, מה כבר טראמפ יוכל לעשות לי?”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.