שבת מהגהינום: מאות משפחות חרדיות במודיעין עילית נשארו ללא חשמל

מאות משפחות בברכפלד ובקריית ספר עשו את השבת ללא חשמל. טכנאי חברת החשמל הגיעו בשבת לשערי מודיעין עילית ונאלצו לשוב על עקבותיהם בשל סירוב הרבנים להכניס טכנאים יהודים לעיר.

מאות משפחות בברכפלד ובקריית ספר עשו את השבת ללא חשמל. טכנאי חברת החשמל הגיעו בשבת לשערי מודיעין עילית ונאלצו לשוב על עקבותיהם בשל סירוב הרבנים להכניס טכנאים יהודים לעיר. גם בבי ברק היו תקלות רבות. הגר”י סילמן אישר בשיחה עם הגרש”צ רוזנבלט והגרי”א לנדא לתת הלכתי הלכתי לחברת חשמל לתקן תקלות בשבת מחשש לפיקוח נפש. רכבים של השיטור העירוני ילוו את אנשי החברה.

לאור התקלות הכבדות ברשת החשמל בסוף השבוע ותיקוני התקלות שבוצעו בעיצומה של שבת קודש עקב פיקוח הנפש שבדבר פנה סגן השר אורי מקלב עם צאת השבת אל שר האנרגיה ח”כ יובל שטייניץ לפתוח בבדיקה מקיפה אחר הערכות הכושלת של חברת החשמל לימי השרב הכבד.

בהודעה שפרסמה החברה נטען כי זמן הטיפול הממוצע בתקלות הוא שלוש שעות, אולם תושבים רבים מלינים על שהייה ממושכת בשיאו של גל החום השורר ברחבי הארץ ללא אספקה סדירה של חשמל. במקביל פנה אף סגן השר מקלב אל יו”ר חברת החשמל מר יפתח רון טל בדרישה לתגבר את מוקדי שירות הלקוחות וגיוס צוותים נוספים לתיקון התקלות הרבות המתרחשת בימים אלו עקב עומס החום המירבי באזור ירושלים.

בפנייתו אל השר שטייניץ ואל יו”ר חברת החשמל רון טל הלין סגן השר מקלב על השירות הלקוי אותם קיבלו התושבים בירושלים, “חברת החשמל סגרה את שירות הלקוחות ולא נתנה שירות כלל לצרכנים, תושבים שביקשו לדווח על התקלה לא יכלו לתקשר עם החברה כלל”.

בנוסף ציין סגן השר מקלב כי בכל אזור ירושלים הוקצו שמונה עשר צוותים בלבד לתיקון עשרות התקלות שהתרחשו עקב עומס החום שהיה בסוף השבוע, חוסר התקשורת עם הלקוחות והצוותים המצמצמים שפעלו הביאו אף לכך כי הצוותים שהגיעו למקומות התקלה לא תקנו אותה בסופו של דבר היות ולא היה תקשורת עם התושבים במקום.

תגובת חברת החשמל:בטרם כניסת השבת, חברת החשמל טיפלה במאמץ מיוחד בכל התקלות ביישובים החרדים, על מנת להחזיר את אספקת החשמל לתושבים.

הטמפרטורות הגבוהות בשיא של 140 שנה וצריכת החשמל ששברה אף היא שיא בכל הזמנים גרמו לשריפת ציוד, שנאים ומתח גבוה.

משך.הטיפול בשל אופי האירועים היה ארוך במיוחד. עובדי חברת החשמל עבדו מסביב לשעון כדי להחזיר את האספקה מהר ככל שניתן. ברב הישובים הוחזרה אספקה עד לכניסת השבת.. יש מקומות, בהם צוותי החברה המשיכו את העבודה גם במהלך השבת באישור. היכן שלא איפשרו, המתינו הצוותים מחוץ לשער הישוב כך שעם יציאת השבת החלו לעבוד. עם זאת, ייתכן ובמהלך השבת התרחשו הפרעות נוספות עליהן החברה לא ידעה, שכן התושבים, בשל שמירת השבת, לא התקשרו ולא הודיעו. כל התלונות נבדקות .

כעת, עם צאת השבת, נכנסה כמות גדולה מאוד של פניות, וחברת החשמל, שגייסה לצורך התיקונים עובדים גם מחטיבות אחרות, עוסקת כעת ללא לאות להחזיר את החשמל לתושבים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.