שבת מתוחה בצפון, חיזבאללה מתגאה במטח הרקטות

בעקבות מטח הרקטות לעבר גבול הצפון, נעים קאסם, סגנו של חסן נסראללה מזכ”ל חיזבאללה, התייחס הערב (שישי) לירי הטילים לעבר ישראל בתחילת היום ואמר כי “הירי הוא תגובה לתוקפנות”, אמר לערוץ אל-מיאדין הלבנוני

בעקבות מטח הרקטות לעבר גבול הצפון, נעים קאסם, סגנו של חסן נסראללה מזכ”ל חיזבאללה, התייחס הערב (שישי) לירי הטילים לעבר ישראל בתחילת היום ואמר כי “הירי הוא תגובה לתוקפנות”, אמר לערוץ אל-מיאדין הלבנוני, “ישראל צריכה להישאר מורתעת”.

לטענת קאסם “הכיבוש הישראלי חייב להבין שלבנון איננה זירה פתוחה לחיסול חשבונות. מה שחיזבאללה עשה הוא תגובה לתוקפנות. כל העולם ראה את ההתקפה הזו ולא יכולנו לשתוק עליה. האם זה יסלים? נראה בימים הקרובים, איננו מאמינים שהדברים הולכים לקראת הסלמה. למרות זאת, חיזבאללה מוכן בשטח – ויגיב בנחישות לכל פעולה. הודענו שוב ושוב כי אנו מוכנים בכל רגע אם תהיה תוקפנות כלשהי מצד ישראל”.

גורם ביטחוני ישראלי בשעות הצהריים: “צה”ל פועל בימים האחרונים בתקיפות נרחבות בלבנון, לרבות ירי ארטילרי ותקיפות תשתית באמצעות מטוסי קרב, כפי שלא בוצע שנים. מערכת הביטחון מכינה אופציות נוספות לתגובה באמצעים שונים, גלויים וסמויים, בהתאם להתפתחויות. המשך הפעולות יהיה בהתאם לצרכים המבצעיים, ולוחות הזמנים שנוחים לישראל”.

לטענת צה”ל, הירי של חיזבאללה בוצע כיוון ששלשום בתגובת צה”ל נפגעו גם תשתיות המשמשות את הארגון. דובר צה”ל, תא”ל רן כוכב טען: “לא הופתענו מהירי, ונערכו פעולות שונות במערך כיפת ברזל”.

גורם ביטחוני מוסר כי צה”ל פועל בימים האחרונים בתקיפות נרחבות בלבנון, לרבות ירי ארטילרי ותקיפות תשתית באמצעות מטוסי קרב, כפי שלא בוצע שנים.

מערכת הביטחון מכינה אופציות נוספות לתגובה באמצעים שונים, גלויים וסמויים, בהתאם להתפתחויות.

המשך הפעולות יהיה בהתאם לצרכים המבצעיים, ולוחות הזמנים שנוחים לישראל.

צריך לזכור שהערכת המצב של המודיעין היתה שחיזבאללה לא יגיב לתקיפת מטוסי הקרב. אם כי בנט יכול לתעתע ולהכות בחיזבאללה.

שר הביטחון בני גנץ קיים הערכת מצב בקריה בעקבות הירי לצפון ותגובת צה”ל הבוקר, בהשתתפות הרמטכ”ל רא”ל אביב כוכבי, ראש אמ”ץ אלוף עודד בסיוק וראש אמ”ן אלוף תמיר הימן, לצורך גיבוש פעולות מערכת הביטחון. גנץ עמד על חשיבות הקשר הצמוד עם העורף והעברת דיווחים שוטפים כפי שנעשה עד כה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.