שבת עם השב”כ: נערי הגבעות יישארו במעצר

בערר על הצו החריג האוסר מפגש עם עו”ד קבע בימ”ש כי השב”כ לא יאריך את מניעת המפגש מעבר למוצ”ש הקרוב אז צפויים הקטינים לפגוש עו”ד.

בימ”ש המחוזי מרכז סיים לפני זמן קצר לדון בעררים שהגישו עורכי דינם של הקטינים אשר עצורים בשב”כ ללא שפוגשים בעו”ד.

בערר על הצו החריג האוסר מפגש עם עו”ד קבע בימ”ש כי השב”כ לא יאריך את מניעת המפגש מעבר למוצ”ש הקרוב אז צפויים הקטינים לפגוש עו”ד.

בנוסף, דחה בימ”ש את הערר על הארכת המעצר, ומעצרם של הקטינים נותר עד ליום ראשון. המשמעות שהקטינים ישארו שבת במעצר ובחקירות. משפחות הקטינים הביעו חשש כי השב”כ ישתמש בשבת ככלי לחץ על הקטינים.

עו”ד עדי קידר מארגון חוננו מסר “אנו מוטרדים מהעובדה שהקטינים ימשיכו לשהות במעצר במהלך סוף השבוע.
אנו דורשים בצורה חד משמעית שחוקרי השב”כ והמשטרה יכבדו את קדושת השבת, לא יחקרו את הקטינים בשבת, ויספקו להם את כל צרכיהם לשבת.
שמענו כבר מפי בית המשפט את הבעיות והקשיים שהערימו בהעברת תפילין וכדומה, ולאור נסיוננו בעבר בפרשיות אחרות אנו דורשים ומקווים כי אכן החוקרים יכבדו את קדושת השבת.”

עו”ד איתמר בן גביר הוסיף “החשש הגדול שלנו ממה שהולך להיות. שבת קודש בפתח והחשש שחוקרי השבת ינצלו את השבת, יעשו כל מיני טריקים. כבר היו דברים מעולם, היו חקירות בהם אנשי השב”כ חיללו את השבת, השמיעו מוזיקה לנחקרים, הראו סרטים לנחקרים, ופגעו בקדושת השבת. שבת היא שבת קודש, יהודים מסרו נפש על השבת, ומצופה משרות הביטחון הכללי ומהמשטרה לשמור על קדושת השבת.
מצופה משומרי הסף, שאלו לא היועץ המפשטי, אלו הפוליטיקאים, ראש הממשלה והשרים שידאגו שהשבת של הקטינים תראה שבת.”

עו”ד נתי רום שמייצג גם בתיק מטעם ארגון חוננו ציין כי יש חשש משמעותי לשלומם של הקטינים הן הפיזי והן הנפשי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.