שוטר שתקף חרדי יפצה אותו ב20 אלף ש”ח

הפיצוי נקבע בגין אלימות קשה שהפעיל הקצין כנגד החרדי – אלימות שכללה אף את תלישת אחת מפאותיו

יש מחיר לאלימות: קצין משטרה יפצה חרדי ב-20 אלף שקלים זאת בשל אלימות קשה שהפעיל נגדו, כך מתפרסם הבוקר באתר ‘וואלה!’.

ע”פ הדיווח באתר, נגד הקצין בדרגת רב-פקד הוגש כתב אישום על ידי מח”ש שבו נטען כי לפני כשנה וחצי, בעת ביצוע מעצר, גרר הקצין את הצעיר החרדי באופן ברוטאלי לניידת, גרירה שגרמה לתלישת אחת מפאותיו. בנוסף נטען כי בתחנת המשטרה דחף השוטר את החרדי לקיר והיכה אותו באמצעות מרפקיו בצלעותיו.

את התביעה הגיש הצעיר באמצעות עו” איתמר בן גביר. בכתב התביעה נאמר בין היתר: “המקרה שלנו הוא מקרה מובהק שבו שוטר, ואף חמור מכך, קצין משטרה, משתמש בסמכותו שלא כדין ועושה שימוש לרעה בסמכות והמרות שנתנו לו”. בנוף נטען בכתב התביעה כי השוטרים בניית הפעילו כנג הצעיר אלימות מילולית ממושכת.

לאחר התדיינות משפטית הגיעו הצדדים להסכם פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט לפיו יוטל צו איסור פרסום על שמו של הקצין שישלם יחד עם משטרת ישראל סכום פיצויים בך 20 אלף שקלים.

עו”ד איתמר בן גביר אמר בתגובה להסכם הפשרה: “אנחנו סבורים שיש בסכום שנפסק משום העברת מסר לכל קצין משטרה ושוטר במדינת ישראל שלא יעזו לפגוע בזכויות אדם של חרדים ודתיים רק בגלל השקפתם ואמונתם. אם זה היה קורה בכל מדינה אחרת היינו צועקים ובצדק ‘אנטישמיות’. גרירת עצור מהפאות ותלישת הפאה היא אקט פסול, מבזה ומשפיל וטוב עשו הקצין והמשטרה שהסכימו לשלם את סכום וכתבו מכתב התנצלות לתובע”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.