שולה זקן: “אולמרט סגר עם עיתונאים- כתבות אוהדות תמורת מידע”

שולה זקן, מנהלת לשכת רה”מ לשעבר אולמרט, סיפרה בראיון לאילה חסון כי אולמרט היה משחד עיתונאים: “אני הייתי מזמינה עיתונאים ללשכה; היו סוגרים איתם כתבות אוהדות תמורת מידע”

שולה זקן, ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט,עדת המדינה, העניקה ראיון לאילה חסון ב-103fm על הפרשות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והתייחסה ליחסיו עם התקשורת: “אין פוליטיקאי שלא רוצה תקשורת טובה ומתאימה לו”. אמרה.

 

זקן הקישה בין אולמרט לנתניהו: “נורא. כשמראיינים אותי מזכירים שאני אסירה לשעבר, למה לא מזכירים את זה לגביו? למה מגיע לו במות? למה כשאני עושה ריאליטי זה נחשב לנורא ותוהים איך אני עושה פרסומות? אני הכרתי את האיש הזה כשהוא נלחם בפשע המאורגן. הוא מעביר ביקורת על ביבי? אני לא רוצה לדבר על ביבי כי בתי משפט יחליטו, אך אני חושבת שעושים לו עוול בתיק מסוים, בכל שקשור לתקשורת. מי לא עושה תדרוך עם עיתונאים? אני הזמנתי עיתונאים ללשכה. יום-יום דיברנו עם עיתונאים. יום-יום עשינו איתם עסקאות, תעשו לנו כתבה טובה כזאת, ניתן להם חומר כזה או אחר. זה שוחד?”.

זקן נשאלה, האם אולמרט היה מחובר מאוד ל’ידיעות אחרונות’.”אולמרט היה מחובר מאוד להרבה עיתונאים. אני יכולה לספר בזמן המלחמה אולמרט ביקש כתבה אוהדת. אז הייתה כתבת מאוד בכירה שהייתה אצלנו בשיחות, והיה בטוח שתהיה כתבה אוהדת והיא לא הייתה בסוף. לדעתי אולמרט לא מדבר איתה עד היום”.

זקן הוסיפה:”אולי צריך לבנות כללים ברורים יותר ולעשות סדר בדברים אך אני אומרת לך: הייתי שם וראיתי את זה. אם זה שוחד, אז אני אומרת לך שכולם צריכים להיחקר. התדרוכים האלה הם על בסיס יום יומי. אין פוליטיקאי שלא רוצה תקשורת טובה ומתאימה לו. הוגנת? בואי נקרא לילד בשמו – אין שום הגינות. היום בשביל סיקור מזמינים לארוחת צהריים, לארוחת ערב, מדברים. אני לא רוצה להגיד מלקקים”.

נותנים מידע חזק בתמורה לסיקור אוהד?
“בוודאי ואף אחד לא ראה את זה כשוחד. זה לא היה בחדרי חדרים – זה היה על השולחן”.

“לא הייתי מדברת בחיים נגד אולמרט”
היית האדם הכי נאמן לאולמרט, הכי קרוב אליו ובסוף זה הסתיים כפי שזה הסתיים.
“נכון. רציתי להמשיך ולהיות נאמנה אך הוא החליט אחרת. זו הייתה הבחירה שלו”.

כלומר?
“אני לא הייתי מדברת בחיים נגד אולמרט, הוא ידע את זה. הוא עשה את הכל כדי להגיע לדקה האחרונה על מנת שלא אוכל לעשות שום דבר”.

ניסו להפיל עלייך את התיק?
“כן. הביאו אותי לישורת האחרונה, שמשם אין דרך חזרה. קרה נס שהשופט הסכים להקשיב לי וקרה מה שקרה”.

את מסתכלת על עדי המדינה נגד נתניהו היום, הם די מחובקים בתקשורת לעומתך. אותך שחטו בתקשורת.

“נכון מפני שרצו את ראשו של אהוד אולמרט. הרגשתי את זה גם בחקירות. היה לי חוקר אחד שמאוד לא אהב אותו ודיבר עליו בצורה נוראית. הייתי בבית המשפט יום יום. חלק מהעיתונאים שהיו מקשיבים לדיונים היו אומרים לי ‘זה לא גשם – תשמרי על עצמך’. מצד שני הייתה עיתונות נוראית נגדי ונגד ומשפחתי. בגלל שאני שתקתי לא יכולתי להגן על עצמי ועל משפחתי, לא בבית המשפט ולא מול התקשורת. הייתי יוצאת מלהב 433 אחרי חקירה, מדליקה את הרדיו במכונית וכבר היו מדווחים שהחקירה שלי הסתיימה. זה היה עוד לפני שהגעתי הביתה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.