שחיתות במועצה הדתית בירושלים: המשטרה פתחה בבדיקה

בעקבות החשד לשחיתות במועצה הדתית בירושלים היום (ד) התכנס דיון מהיר בכנסת ביוזמת ח”כ עליזה לביא (יש עתיד) וח”כ רחל עזריה (כולנו). ח”כ עליזה לביא: “לא ייתכן כי לא נקבל תשובות. באנו לפה משום שיש אנשים שחוששים למסור מידע, הם חוששים לדבר, והם חוששים למקור פרנסתם. תפקידנו להגן אל חושפי השחיתויות.”

לפני כשבועיים הועלה החשד, כי ישנן בעיות שחיתות חמורות במועצה הדתית בירושלים. אי-סדרים וההתנהלות הלקויה נחשפו על ידי מקורבים לרב הראשי בירושלים, הרב שטרן. הטענות הופנו כלפי יו”ר המועצה יהושע ישי וביניהן: האשמות הנוגעות למינוי קרובי משפחה, כפילויות בשעות העבודה, חוסר פיקוח של פקחי הכשרות, איומי פיטורים ועוד. בדיון הבוקר בוועדת הפנים והגנת הסביבה, אמר נציג המשטרה כי נפתחה בדיקה משטרתית.

בשבוע האחרון נמנעו פיטוריו של חושף השחיתויות, על ידי צו הגנה שהוענק לו מטעם מבקר המדינה. זאת בעקבות הקלטות המעידות על ניסיון פיטורים עקב חשיפה של התנהלות קולקלת במועצה הדתית בירושלים. יו”ר המועצה יהושע ישי טוען מצדו כי אין דברים בגו, וכי מעולם הטענות הללו לא הובאו אליו באופן אישי.

ח”כ עליזה לביא אמרה בתגובה: “החשדות הקשים מחייבים בדיקה מעמיקה והסדרה גם ברמה הארגונית וגם ברמת הכשרות. המציאות בירושלים מלמדת על כשל ארגוני בין הרב הראשי למועצה הדתית. אסור שחושפי השחיתויות יפגעו ואני כאן כדי להוביל תהליך תיקון גם בירושלים וגם במועצות דתיות נוספות.”

ח”כ עזריה הגיבה אף היא: “אנו מדברים על כמה תופעות בעייתיות, למי שהמועצה הדתית חשובה מבין את חשיבות קיום הדיונים הללו. אנו יודעים שמתקיים כאן מערך לא תקין, ובמקום להגן עליו חייבים לחשוף אותו ולתקן.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.