שטח עירוני: כך מתכוננים בבית שאן לבחירות המקומיות

איך צמח בחור חרדי צעיר לסגן ראש העיר עם מפלגת בת 4 מנדטים? ומה צפוי לקראת הבחירות? מיוחד

אנחנו ממשיכים השבוע בסקירה העירונית של ‘אקטואליק’ על המתרחש בערים השונות בארץ בעלות הצביון החרדי, או על אלה המאכלסות אחוז גבוה של חרדים, לקראת הבחירות העירוניות שיתקיימו בעוד כשנה.

והנה הגיעה שעתה של העיר הצפונית בית שאן.

העיר בית שאן, עיר מסורתית שרוב תושביה קרובים לדת ולמסורת ובכל רחוב, אפילו הקטן ביותר, אפשר למצוא בית כנסת של ציבור מתפללים, שבשבת הוא קבוע עמוס ביותר.

בעיירה הצפונית והמרוחקת בית שאן, יש לנציגות החרדית והדתית מפלגה בשם “חנוך לנער”. את הרשימה הזו מוביל הרב הרב פנחס בדוש, שהגיע לבית שאן לפני 20 שנה כאברך צעיר בכולל וולפסון, מסר שיעורי תורה לקהל הרחב והדליק את הניצוץ היהודי בתושבי העיר.

הרב בדוש התחיל בשיעור השבועי בערב שבת, הנמשך 4 שעות. השיעור הזה הוא אבן הבסיס בתחילת דרכו של בדוש בעיר. מדובר שיעור שסחף מאות מתלמידי התיכון בעיר, שנשאבו לתוך קסמו של הרב בדוש ולחייק היהדות. הרב בדוש שלח במשך השנים נערים רבים מבתים שאינם שומרים תורה ומצוות לישיבות קדושות.

אילן אזולאי, מתושבי בית שאן, אומר ל’אקטואליק’ כי “הרב בדוש הפך את בית שאן לעיר של תורה. במקום שנערים ישתעממו בחוסר מעש, הרב בדוש המציא רעיון מבריק והקים מדרשיה לבני נוער שבה כל ערב לומד אברך עם תלמידי התיכון המקומי, ולאחר מכן יש לנערים משחקיה עם סנוקר ומשחקי מחשב חדישים וכיבוד איכותי ומגוון”.

אחרי שהרב בדוש הקים כולל אברכים ומדרשיית הנוער וראה שלא עוזרים לו בעירייה, הוא החליט  להיכנס לתוך העשייה הציבורית, לדאוג לצורכי הדת והתורה בעיר. וכך הרב בדוש עשה את דרכו מהכולל למועצת העיר.

כבר בפעם הראשונה גרף בדוש 3 מנדטים. כאן יצויין שבמועצת העיר בבית שאן ישנם רק 13 נציגים.

במפלגת ש”ס הריצו גם כן מפלגה במקביל, כששמעון נגר משמש כיו”ר הסיעה, אך הם קיבלו מנדט אחד בלבד.

והנה, בבחירות האחרונות עלה בדוש והתחזק משמעותית: 4 מנדטים.

בתנועת ש”ס הבינו במקביל שהם לא יעברו את אחוז החסימה, כשהוא הגיע להישג הזה.יותר מזה: מספר המנדטים של בדוש גבוה יותר אפילו משל ראש העיר, לו יש רק 3 מנדטים.

בדוש היום הוא סגן ראש העיר וממונה על התרבות הדתית והחרדית.

הסיפור המעניין, לקראת הבחירות הקרובות, הוא שגם בש”ס וגם ביהדות התורה רוצים לראות את בדוש רץ מטעמם בבחירות הקרובות. למפלגה הדתית החרדית במקרה כזה יש סיכוי לקבל 5 מנדטים.

לפני כמה שבועות, הגיעו לסיור בעיר הח”כים של יהדות התורה, וסיירו יחד עם בדוש בתלמודי התורה בעיר.

האם זה אומר שבסוף בדוש יסכים ללכת עם יהדות התורה? והאם ש”ס בכל זאת תרוץ לבדה? אנחנו נמשיך ונעקוב. אבל בטוח יהיה מעניין.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.