סוער בכנסת: נאום הכרכרות של גפני – צפו בוידאו

סערה  במהלך בדיון שנערך במליאת הכנסת בשאילתה שהגיש ח”כ אלעזר שטרן. שטרן קבל על כך שהחופש של בחורי הישיבות בימי בין הזמנים לעומת חיילי צה”ל שאין להם את הזמן והפריבילגיה של החופשה שמקבלים הבחורים.

כאן הגיב ח”כ משה גפני ופנה לח”כ שטרן: “אתה איש מלומד”, והמשיך,  “אתה גם יודע על הכרכרות, מה שהיה באירופה, כשנסעו לישיבות. לדעתי אתה גם יודע מה שקורה היום, אתה  יודע. אם אתה לא יודע, אני אקח אותך באותה תקופת חופשות עליהם אתה מדבר”.

גפני הוסיף ואמר: “בכל החופשות האלה, כולל ימי שישי ושבתות, תלמידי הישיבות ממלאים את היכלי הישיבות ולומדים, “אני מזמין אותך, תבוא ותראה”. הדגיש גפני.

גפני אמר עוד, “על הכרכרות באירופה מלפני 100 שנה שמעת?, אתה בוודאי יודע מה קורה ב-2013 בהיכלי הישיבות בתקופת החופשה שעליה דיברת. מי שביקש  את החופשה בהיכלי הישיבות הם לא ראשי הישיבות, מי שביקש את החופשות האלה היה מנהל אגף המוסדות”.

לסיום אמר ח”כ גפני: “אני אומר ובזה אני מסיים, בשאלה לשר הביטחון: השוויון בנטל הוא החיילים, החיילים הקרביים, החיילים שאינם קרביים, החיילים שנמצאים בקריה. השוויון בנטל זה אלה שלומדים תורה. אי-אפשר לקיים צבא יהודי בלי לומדי תורה. החופשות מעניינות אותי כשלג דאשתקד. תעזוב את זה”.

צפו בנאום גפני – באדיבות ערוץ הכנסת

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הלוואי והיה לך 20% ממנת המשכל שיש ל”אותו מקרקר”.
  ואשר בשונה ממך אינו מסתתר תחת שם אנונימי מפחד שיזהו לאיזה “חכם” קשורה התגובה שכתבת!

  זאבי ר. |
  הגב
 2. שהמקרקר הזה יעוף מהכנסת כבר.

  די נמאס לשמוע את הצרחות והפופוליזם הזול הזה כל יום !

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב