שטרן תוקף: “שקד ומועלם פוגעות בנשים”(וידאו)

לאחר דיון ממושך, הקואליציה הפילה את הצעת החוק של ח”כ אלעזר שטרן מ’יש עתיד’ הקוראת לצרף נשים לגוף הבוחר את הרבנים הראשים לישראל. {צפו בוידאו}

לאחר דיון ממושך, הקואליציה הפילה את הצעת החוק של ח”כ אלעזר שטרן מ’יש עתיד’ הקוראת לצרף נשים לגוף הבוחר את הרבנים הראשים לישראל.

שטרן נשא במליאה נאום סוער לאחר מכן כתב בדף הפייסבוק שלו: “הקואליציה הפילה היום את הצעת החוק שלי לצירוף נשים לגוף הבוחר את הרבנים הראשיים, שכיום יש בו נשים בודדות מאד ובאופן מקרי. אין גופי בחירה דומים במדינת ישראל או במדינות ה-OECD שיש בהם הדרת נשים מובנית הזועקת לשמיים כמו הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים לישראל”.

https://vimeo.com/155672574

“אין ספק שאופיים של הרבנים הראשיים לישראל ותפקודם היה נושא בעל חשיבות עליונה לציונות הדתית מאז כינונה של המדינה ועוד קודם לכן.
איפה היו חברי הבית היהודי כשהצביעו על החוק? בקדנציה הקודמת הם הטילו וטו כנגדו למרות שלחצנו ידיים על תמיכתם בחוק והפעם הוא הופל בוועדת השרים שבראשות השרה איילת שקד. היום, בהצבעה על החוק במליאת הכנסת, הגברים מבין חברי הסיעה הצביעו נגד והנשים התחמקו מהצבעה על אף שנכחו בכנסת”.

“אני מקווה שחברת הכנסת שולי מועלם ושרת המשפטים איילת שקד נעלמו מהמליאה מכיוון שהן חוששות מתגובת נשות הבית היהודי לכך שבאופן שיטתי הן פוגעות בנשים במדינת ישראל, למרות זאת אני מתחייב לא להתייאש מלהמשיך ולהילחם למען יהדות ראויה יותר למדינת ישראל ולאזרחיה”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.