בחסדי שמיים: המטוס מגרמניה נחת בשלום

לאחר דקות ארוכות של חרדה, מטוס של חברת “אלקטרה-אייר” מדגם בואינג 737-400 נחת בשלום בנמל התעופה בן גוריון. הצטרפו לשידור החי

לאחר דקות ארוכות של חרדה, מטוס של חברת “אלקטרה-אייר” מדגם בואינג 737-400 נחת בשלום בנמל התעופה בן גוריון.

נוסע על המטוס בשידור כעת ב׳ערוץ 12׳: ״היינו בלחץ. היו רעידות חזקות מאד. הטייס סיפר שיש בעיה חצי שעה לאחר ההמראה. לקראת הנחיתה דיווח שתהיה נחיתת חירום. תרגלו אותנו למצב חירום״.

לפני שעה קלה הוזעקו כונני ארגון הצלה – מתנדבי מד”א וכוחות כיבוי האש לנמל התעופה בן גוריון בעקבות דיווח על נחיתת חירום של מטוס ובו כ-152 נוסעים. על פי הידוע, מטוס של חברת “אלקטרה-אייר” מדגם בואינג 737-400 נמצא בדרכו לנחיתת חירום בנתב”ג, לאחר שהתגלתה תקלה בצמיג לאחר ההמראה. באופן חריג, רמת החירום הועלתה לרמה 3.

מרשות שדות התעופה נמסר כי מטוסי חיל האוויר יבדקו את המטוס ויעבירו דיווח למנהל נמל התעופה בן גוריון דרך מגדל הפיקוח.
המטוס ינחת על מסלול 30 ממזרח למערב. (ולא על מסלול 26).

דובר צה”ל מסר כי כחלק מההיערכות לנחיתת החירום בנמל התעופה בן גוריון הוזנקו זוג מטוסי קרב מסוג ״סופה״, שמלווים את המטוס החל מכניסתו למרחב האווירי של ישראל. הטייסים בחנו את מצב הגלגלים וזיהו קרע בגלגל השמאלי האחורי של המטוס. כמו כן, קוצרו כוננויות מסוקי חילוץ. לשטח נמל התעופה הוקפצו צוותי חילוץ והצלה ורפואה של צה”ל.

מנכל מד”א אלי בין המפקד על הכוחות בשטח נתב”ג: “מיד עם קבלת ההתרעה שעות לפני הנחיתה נערכנו עם למעלה ממאה אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד”א המאויישים על ידי מאות חובשים ופראמדיקים לאבטח רפואית את נחיתת המטוס. אנחנו בתיאום מלא עם רשות שדות התעופה, משטרת ישראל, כיבוי אש וצה”ל וכולם ערוכים. צוותי מד”א מיומנים ומתורגלים לאירוע מסוג זה ואנחנו מקווים שהמטוס ינחת בשלום וכלל לא יהיה צורך בטיפול של הצוותים שלנו.”
נוסע על המטוס בשידור כעת ב׳ערוץ 12׳: ״היינו בלחץ. היו רעידות חזקות מאד. הטייס סיפר שיש בעיה חצי שעה לאחר ההמראה. לקראת הנחיתה דיווח שתהיה נחיתת חירום. תרגלו אותנו למצב חירום״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.