שידור חי מהר הרצל: “”פצעי העבר לא נרפאים”

בשעה זו נערך בהר הרצל בירושלים טקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל. הטקס שנפתח בצפירת דומייה ב-11:000 וארכה כשתי דקות. הצטרפו לשידור החי

בשעה זו  נערך בהר הרצל בירושלים טקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל.  הטקס שנפתח בצפירת דומייה ב-11:000 וארכה כשתי דקות.

בטקס הממלכתי משתתפים גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, והרמטכ”ל גדי איזנקוט. הטקס יתקיים במעמד יו”ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ונשיאת בית המשפט העליון מרים נאור.

לאחר שראש הממשלה נאם יונחו זרי זיכרון מטעם מדינת ישראל, הממשלה, הכנסת, בית המשפט העליון, צה”ל ומערכת הביטחון, המשטרה, ארגון “יד לבנים”, ארגון אלמנות ויתומי צה”ל, הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית, הסגל הדיפלומטי, נכי צה”ל ועיריית ירושלים.

את הזר של ארגון “יד לבנים” יניח אלי דהאן, אביו של סמ”ר אסף דהאן ז”ל שנפל באסון המסוקים ב-1997, וחביבה בוזגלו – אלמנתו של רס”מ שלום בוזגלו ז”ל שנפל ב-1976 – מניח את זר ארגון אלמנות צה”ל, יתומי צה”ל והמשפחות השכולות. הטקס יינעל בשירת “התקווה”.

 בטקס האזכרה לחללים בבית העלמין הצבאי בקריית שאול, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן  “לפני 69 שנים קמה מדינת ישראל, משאת נפשם וחלומם של דורות רבים של יהודים במשך אלפי שנים”, אמר שר הביטחון. “מדינת ישראל נולדה וקמה בסערת הקרב. שישים ותשע שנים מאז, ולא ניתן מנוח. ‘מלחמה שאף פעם לא די לה'”.

“מן הכאב, ומתוך הצער צומחת לה נחישות גדולה”, הוסיף ליברמן בנאומו. “להביט נכוחה אל יעוד דורנו – לשמור מכל משמרת על מדינת ישראל, על קיומה, על שלומה, על ביטחונה ועל ערכיה. הישגי המדינה הם פרי העמל, כישרון ההשראה וכוח היצירה הקולקטיבי של ישראל. אך הם לא יכולים היו לבוא לעולם ללא הבטחת הביטחון והקיום שהושגו בראש ובראשונה בזכותם של הנופלים. בשמי ובשם ממשלת ישראל, אני מצדיע לזכרם של חללי מערכות ישראל”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.