שיטת הפעולה של הרב מצגר לפי החשד: אחוזים תמורת תרומות • הרב מצגר השעה את עצמו מתפקידיו ברבנות

אחרי שעות רבות מספור בחדרי החקירות בסוף השבוע, המשטרה טוענת כי יש בידה מספיק חומרים כדי לגשת לכתב אישום נגד הרב הראשי לישראל, הגר”י מצגר.

הבוקר (א’) אף נחשפה שיטת העבודה של הרב ומקורביו, על פי החשד: ראשי עמותות ידועות, כמו לדוגמה “בית התבשיל” מבני ברק, לכאורה, פנו אל הרב לקבלת המלצות ומכתבים חיוביים, אותם יוכלו להציג לתורמים בחו”ל שסמכו על המילה של הגר”י מצגר.
בתגובה לעזרה אותה ביקשו ראשי העמותות, ביקש הרב מצגר מהפונים אליו לתרום לאותן עמותות. העמותות מצידן, “בית התבשיל” ו”צדקה ומשפט” קיבלו את התרומות בסכומים עצומים, ורשמו עליהן קבלות כחוק, אך אחוז גבוה מכל תרומה ותרומה – כ-50 אחוז על פי החשד – העבירו למתווך, הגר”י מצגר, על ידי גורמים שלישיים. בסך הכל, לכאורה, קיבל הרב מצגר מאות אלפי שקלים בשיטה הזו.
מי שחשוד כ”בלדר” שהעביר את הכספים הוא נהגו האישי של הרב, חיים אייזנשטט, שהעביר כספים מהתורמים לעמותות ומהן לרב מצגר עצמו.
הכסף הזה, ושוב – על פי החשד, עבר בסופו של תהליך “הלבנה” ושימש לקניית דירות עבור בני משפחתו של הרב ומקורביו.
כדי לבדוק את ההליך ואת החשדות, הקפיאה המשטרה בימים האחרונות את חשבונות הבנק של הגר”י מצגר, והיא בודקת כעת את אותן דירות חשודות.
כמו כן המשטרה בודקת תיווכים נוספים אותם עשה הרב מצגר בין עמותות וישיבות נוספות, כאשר ביקש סכומים כאלה ואחרים כדמי טירחה.
המשטרה כבר הבהירה כי עשרות אנשים ייקראו לחדרי החקירות בימים הקרובים, בכדי לתת אור על הפרשה הכואבת, שנחשפה חודש אחד בלבד לפני תום כהונתו של הרב הראשי.

בתוך כך, סנגוריו של הרב הראשי יונה מצגר, פרופ’ דוד ליבאי ועו”ד אלעד רט, הודיעו הבוקר כי הרב מצגר הודיע לשרת המשפטים ולשר הדתות כי בעקבות חקירת המשטרה בעניינו הוא החליט להשעות את עצמו מתפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול.

עוד הודיע הרב מצגר בהודעתו, שעד לסיום החקירה הוא לא ישתתף בישיבות מועצת הרבנות הראשית לישראל ובישיבות הועדה למינוי דיינים.

הרב הוסיף וציין כי בחקירתו הוא הכחיש ומכחישאת החשדות לגביהם נשאל, כי הוא מאמין בחפותו, וכי הוא מקווה שהחקירה תסתיים במהרה. עם זאת, הרב מבין כי השעייתו העצמית היא הצעד הראוי מבחינה ציבורית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.