שלום ירושלמי: “הרבנים לא תומכים רישמית בליאון כי רוב הסיכויים שברקת לוקח”

העיתונאי של מעריב שלום ירושלמי חושף אודות סיכויי ליאון כי בקרב הציבור החרדי עדיין לא הכל גמור, ואצל הציבור החילוני הוא לא הצליח לתפוס.

עוד נתון חשוב נוסף שמשחק לטובת ברקת קשור בהתפתחות המועמדות של ליאון בעיר. בחוש אוגוסט האחרון עיתון מעריב הזמין סקר ראשון בין ברקת וליאון, כאשר ליאון היה בתחילת הקמפיין. התוצאות בין המתמודדים היו כמעט זהות, מה שמלמד על כך שליאון לא הצליח כמעט לתפוס בעיר שהוא גר בסה”כ כחודשיים.

ירושלמי אומר עוד: “סביר להניח כי ראיונות מגוחכים כמו שנעשו איתו אתמול לא מוסיפים למועמדות שלו, וגם לא התירוצים שניפק (“אני לא הולך לסרטים בערב שבת, כך שאיני יודע כמה בתי קולנוע פתוחים בשבת”). וגם לא ידע שקולנוע אדיסון נסגר לפני 15 שנה, ובמקומו מתנוסס בניין ענק של חסידות סאטמר לתפארה”,

ירושלמי מסכם ע”פ הסקרים כיום, ניר ברקת מוביל על משה ליאון ב29 אחוז, גם בציבור החילוני ניר ברקת מוביל על פני ליאון בפער משמעותי ברוב המגזרים בעיר: החילונים, המסורתיים והדתיים-הלאומיים. במגזר החרדי ברקת בצרות. ליאון משלש אותו שם: 28 אחוזים לעומת 7 אחוזים בינתיים.

לעומתם גם אצל החרדי שום דבר לא סגור או גמור, מאחר והרבנים החשובים המשפיעים עוד לא פרסמו תמיכה פומבית נחרצת בליאון, ועושה רושם שהם מחכים עד הרגע האחרון כדי לדעת אם יש לו סיכוי לנצח. סביר להניח שהם לא ירצו לעלות על עגלת המפסיד וישמרו על מרחק, אם יראו שברקת הולך לקחת שוב את העיר ולנצח בה בגדול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.