שלי יחימוביץ’: “הפריימריז לראשות ‘העבודה’ יתקיימו ב-14 בנובמבר

הבוקר (א’) קיימה יו”ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ’, מסיבת עיתונאים משותפת עם מזכ”ל המפלגה, ח”כ חיליק בר, במהלכה הודיעה על מועד הפריימריס לראשות המפלגה, ב-14 בנובמבר.

לפי חוקת מפלגת העבודה יש לקיים את הפריימריס בתוך 14 חודש מהמועד בו נכשלה המפלגה בבחירות, אולם יחימוביץ דווקא מבקשת לקיים את הבחירות 4 חודשים לפני התאריך האחרון לקיומן ע”פ החוקה. “אני קוראת לכל מי שמעונין בכך, וכל מי שרואה עצמו ראוי להנהיג את מפלגת העבודה – להציג מועמדות, ולהתמודד. ואני מדגישה: דלתנו פתוחה, אין תקופת צינון לכהונה של מנהיג או מנהיגת המפלגה”, אמרה יחימוביץ’.

עוד אמרה: “מפלגת העבודה תהיה הראשונה במפה הפוליטית לסיים את הבחירות הפנימיות שלה ולהתמקד בבניית אלטרנטיבה פוליטית ואידיאולוגית לממשלה”.

ב’העבודה’ מעריכים כי להקדמת הפריימריס ישנן שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא ניסיון לבלום מתמודדים פוטנציאליים מבחוץ כדוגמת הרמטכ”ל לשעבר רא”ל (מיל’) גבי אשכנזי וראש אמ”ן לשעבר אלוף (מיל’) עמוס ידלין.

סיבה נוספת היא ניסיון לבלום התפקדויות המוניות שמטרתן להשפיע על תוצאות הבחירות, מאחר שתקופת ההמתנה ממרגע ההתפקדות למפלגת העבודה ועד לקבלתץ זכות ההצבעה עומדת על חצי שנה. משמעות קביעת הפריימריס ל-14 באוקטובר היא הוצאת כל מי שהתפקד למפלגה החל מה-14 במאי מרשימת הבוחרים.

יצוין כי בסוף השבוע שעבר הגיע יו”ר ועד עובדי נמל אשדוד המושעה, אלון חסן, לבית מפלגת העבודה עם מאות טופסי התפקדות, זאת כחלק ממלחמתו ביו”ר יחימוביץ’ שקראה להדחתו.

צילום תמונה: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.