שנהיה לראש ולא לגנב – איך להימנע מפריצות לבית בחגים?

מועדים לשמחה הם לצערנו גם מועדים לפורענות – בקרב פורצים. הולכים לחגוג את ערב החג אצל הדודים? נוסעים לחו”ל לתקופת החגים? ריכזנו עבורכם את המדריך המלא להתגוננות מפני גניבות

תקופת החגים מביאה הרבה ברכה לבית. כל המשפחה נפגשת, המאכלים תמיד מיוחדים וטעימים יותר, החופש בפתח והשקט באוויר משרה שלווה גדולה. ועדיין, התקופה הזו מביאה איתה גם דברים פחות נעימים, ביניהם – הפריצות לבתים הריקים. כשהמשפחה כולה יוצאת לאירוע משפחתי, לחופש ארוך בחו”ל ואפילו בערב החג. אז איך מתגוננים מפני פריצה ומונעים אותה מראש? אספנו עבורכם את הכללים החשובים.

 

  • הצעד הבסיסי ביותר: מגנו את הבית

כמובן שהדבר החשוב ביותר הוא נעילת כל הדלתות והחלונות בבית. אם יש מרפסת – יש לוודא שנועלים גם אותה ולאגף את התריסים. שימו לב שאם אתה מתגוררים בשכונה שיש בה גל פריצות – מנעול עליון לדלת יכול גם הוא מאוד לעזור ולהעלות בצורה משמעותית את רמת הבטיחות, זאת מכיוון שהמנעול מורכב משלושה בריחים עבים שנכנסים אל תוך המשקוף ויכולים לגרום לפורץ לבחור בית אחר לפריצה. פריצה ממוצעת נמשכת כשתי דקות והפורץ לרוב לא ירצה לכלות את זמנו רק על פתיחת הדלת.

 

  • על כל צרה שלא תבוא – בטחו את הדירה

לפני שנצלול לעובי הקורה ונדבר על אמצעי מיגון והתגוננות מפני פריצות. חשוב להיות ערוכים למקרה שחרף כל מאמצי המיגון שלנו התרחשה פריצה. שאננות במקרה הזה עלולה לעלות לנו ביוקר – מומלץ להחזיק ביטוח דירה בתוקף, וספציפית ביטוח רכוש, שיכסה אתכם במקרה של פריצות, גניבות ונזק שנגרם לרכוש כתוצאה מכך.

 

  • התאימו את אמצעי המיגון לקומה

בבתי קרקע ובקומות הראשונות הפורץ הממוצע יכנס בעיקר דרך החלונות, בטח אם מדובר בחלונות גדולים במיוחד. כשזה נוגע לקומות העליונות, הפורצים יכנסו לרוב דרך הדלת הראשית. לכן שימו לב, בהתאם לקומה בה אתם גרים, באיזה אמצעי מיגון כדאי לכם לנקוט ובמה יהיה הכי נכון להשקיע – בקומות הנמוכות כדאי מאוד לשים סורגים על החלונות וכן לייצר מערך חכם של הפעלת התאורה בצורה אוטומטית וכמובן – לרכוש מערכת הזעקה מתקדמת.

 

  • הזמינו סיור יזום

יש את מי שמגדיל לעשות ומזמין במהלך ערב החג סיורים יזומים בין הבתים, על מנת לוודא שלא תהיה אף פריצה. כמובן שסיורים מהסוג הזה מהווים, בנוסף למטרתן המרכזית, גם גורם הרתעה מול הפורץ. מכיוון שמדובר בערב החג ושכנים רבים יצאו מהבית, ניתן להתאגד ולהזמין סיור יזום שכונתי.

 

  • השאירו את האור דולק

אורות דולקים בכל הבית הם טריק ידוע ומוכר, ולכן יש גם מי שימליץ להשאיר את הטלויזיה דולקת, ובווליום חזק. תמיד יכול להיות שגם אם המכונית המשפחתית לא חונה מחוץ לבית, יהיה את מי שנשאר בו. לכן רצוי לדמות מצב בו יש בבית אנשים, ובכך להרתיע את הפורץ.

 

  • שלפו את המפתח הרזרבי מארון החשמל

רבים מהאנשים נוהגים להחביא “מפתח חירום” מתחת לשטיח הכניסה או בארון החשמל. בערב החג תוודאו שאתם מוציאים את כל המפתחות ממקומות המסתור, והשאירו אותם קרוב מאוד אליכם. אם השכנים שלכם יודעים איפה למצוא מפתח ספייר לדירתכם בעת חירום – כנראה שגם הפורץ יידע.

 

  • הכספת בחדר ההורים? אל תעשו לפורץ חיים קלים

יש כמה מקומות בבית בהם הפורצים יודעים שכדאי להם מאוד לחפש, ואחד מהם הוא חדר ההורים. מכיוון שהם עובדים על זמן קצוב ביותר בו כל דקה נספרת, הם ילכו למקומות הראשונים שהם יודעים שבהם יוכלו למצוא משהו. אם לא ימצאו שם – לא סביר שימשיכו לחפור בכל הבית. הם כנראה יעדיפו להתקדם לדירה או לשכונה אחרת.

 

  • לא עושים “צ’ק אין” ברשת

רבים נוהגים להגיע אל ערב החג ומיד להעלות את מיקומם ברשתות החברתיות. בין אם מדובר בפייסבוק, אינסטגרם סנאפצ’ט או טוויטר, מומלץ, למרות הפיתוי לחלוק ולשתף, שלא להודיע לאף אחד על מיקומכם. לא מן הנמנע ששכנים או מכרים רחוקים יעקבו אחריכם וילמדו מהרשתות מתי אתם בבית ובעיקר – מתי אתם לא. החשיפה הזו אולי נחמדה, והלייקים בהחלט יסבו לכם אושר, אבל זה פשוט לא שווה את עוגמת הנפש שבלהיכנס בערב החג לבית ריק.

 

  • מערכת חכמה לניטור הפעילות בבית

היום השוק מציע מערכות חכמות רבות המאפשרות לעקוב אחר כל מה שקורה בבית מרחוק ובלי שום בעיה. התקנת המערכות פשוטה וזולה, ויכולה לחסוך עוגמת נפש משמעותית בהמשך. לכן אם אתם גרים בשכונה מועדת לפורענות, בבית פרטי או אפילו במרכז העיר, כדאי מאוד להתקין בביתכם את אחת מהמערכות האלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.