ש”ס על מסלול ההתרסקות

על מסלול ההתרסקות;
מפלגת ש”ס ממשיכה לאבד גובה ולהידרדר בסקרים וכעת ממוקמת כאחותה האשכנזית על שבעה מנדטים – כך קובע סקר שפורסם היום בערוץ הכנסת ונערך על ידי מכון פאלאנס.
מגמה זו של מסלול ההתרסקות הינה מגמה מתמשכת בזמן האחרון ורק בשבוע שעבר עמדה ש”ס על שמונה מנדטים.
לאן הולכים? לא מכבר הבאנו את ידיעתו של העיתונאי יאיר אטינגר ב’הארץ’ כי במפלגת ש”ס מנהיג המפלגה הנוכחי האיש שבעבר הבטיח להביא 17 מנדטים אם רק יתנו לו לחזור… (אל דאגה הקמפיין מחכה לאחרי החגים)  מודע לבעייה בה הוא שרוי והורה על שכירת חברת ייעוץ במטרה לבחון את “תהליך ההתחדשות”. עיקר ההתלבטות היא האם המפלגה תפנה לכיוונים חרדיים מתוך כוונה לבסס את עצמה בקהל התורני-ספרדי או שתשאף להפוך למפלגה מסורתית כלל-ישראלית ותנסה לנגוס בקולותיהם של מפלגות הליכוד וה’הבית היהודי’.
יצויין כי בסקרים פרטניים אחרים העוסקים במאזן בתוך מצביעי שס ישנו רוב ברור לטובת היו”ר לשעבר (ולפי דיווחים בלתי מאומתים המצב נכון ואף חמור יותר מהמפורסם גם בסקרים פנימיים אותם הזמין דרעי) וגם בקרב חברי הכנסת ישנה תרעומת גדולה כנגד היו”ר המכהן. ייתכן כי דברים אלו בשילוב הדרתו של אלי ישי האיש שאזרחי המדינה התרגלו לראותו בעמדה משפיעה וכמי שהיה אחראי למלחמה הגדולה במסתננים ובשילוב מחיקתו של הדמות הרבנית המשפיעה בעולם הספרדי הגרש”מ עמאר שמרן זצ”ל קבלו בזרועות פתוחות גם לאחר הבחירות לרבנות הראשית לישראל..
האחות האשכנזית, מפלגת יהדות התורה, דווקא שומרת על כוחה ועומדת על שבעה מנדטים.
על פי הסקר, העימות הישיר בין ראש הממשלה לנפתלי בנט עשה לאחרון רק טוב: סיעת ‘הבית היהודי’ מתחזקת ועומדת על 17 מנדטים. (חשוב לציין כי הסקר החל להיערך אתמול (ד) בשעה 16:00 אחר הצהריים והסתיים בשעות הבוקר של יום חמישי) כך שהעימות והתנצלות של בנט בהחלט השפיעו על התוצאות.
במידה והליכוד וישראל ביתנו ירוצו במשותף גם בבחירות הקרובות הם יעמדו על כ-30 מנדטים. בחירתו של היו”ר החדש במפלגת העבודה יצחק (בוז’י) הרצוג, והדחה של שלי יחימוביץ’, מוכיחה את עצמה במקצת והיא עומדת על 19 מנדטים. קצת יותר מאשר בבחירות האחרונות לכנסת.
unnamed (2) unnamed

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה התוצאה, הקללות של הרב שלום כהן וההשקפה הליטאית שלה, המלחמה ביואב ללום ובכל מי שדואג באמת לאפליה, הדוגמה האישית של ראשיה וסורריה בחינוך ילדיהם במוסדות על טהרת הליטאים, כמה אפשר למרוח את הציבור, יש גבול.

    אשר |
    הגב
  2. דרעי איבד את השכל והכריזמה במעשיהו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב