שערוריה: רכבת ישראל תחלל את השבת החל מהשבוע

כך נחשף הערב באתר ניוז 1. על פי לוח הזמנים של רכבת ישראל, החל מהשבת הקרובה צפויים לצאת קווי רכבת לחיפה וממנה דקות ארוכות אחרי כניסת השבת ואף 37 דקות לאחר כניסת השבת באחד הקווים. יו”ר סיעת ‘יהדות התורה’ חה”כ מנחם אליעזר מוזס אמר בתגובה על הפירסומים על חילולי שבת ברכבת ישראל כי “למרות שהוא נמצא כעת בניו יורק הוא יפנה מיידית לשר התחבורה בעניין בתקווה כי כאיש מסורתי הוא יעצור את התהליך של הכרסום בשמירת השבת” {שבת קודש}

כך נחשף הערב באתר ניוז 1. על פי לוח הזמנים של רכבת ישראל, החל מהשבת הקרובה צפויים לצאת קווי רכבת לחיפה וממנה דקות ארוכות אחרי כניסת השבת ואף 37 דקות לאחר כניסת השבת באחד הקווים. זאת מבלי לחשב את האיחורים הצפויים כפי שקורה בדרך כלל בלוח הזמנים של רכבת ישראל.

במוקדי המידע של הרכבת אישרו את לוח הזמנים שמופיע באתר אך מהדוברות הכחישו את הדברים ומסרו:  “רכבת ישראל אינה מפעילה רכבות נוסעים לאחר כניסת השבת, ובכל מקרה בכל הקשור לפעילות הרכבת בשבת, הרי שהדבר מוסדר ומאושר מול משרד הכלכלה. באשר ל’הסתברות הגבוהה לאיחור בנסיעה’, הרי שאחוז הדיוק הממוצע של רכבת ישראל עומד על כ-94% ובימי שישי נושק ל-100% דיוק”.

באתר ניוז 1 הוסיפו כי ככל הנראה כבר בשבת שעברה, רכבת ישראל חיללה את השבת “ניצנים לאפשרות של שינוי המדיניות הממשלתית לגבי לגבי תחבורה ציבורית בשבת באמצעות רכבת ישראל ניתן היה לראות כבר בשבת האחרונה. מדי שבוע, שעות ספורות לפני צאת השבת, נוסע קטר לבדוק את המסילות. אולם ל-News1 נודע כי השבת הסיעה רכבת ישראל לראשונה רכבת נוסעים שלמה בעיצומה של השבת. מדובר ברכבת נוסעים דו-קומתית עם כשמונה קרונות ריקים מנוסעים, שיצאה מאזור חיפה לכיוון נהריה בסביבות השעה 16:00. מערך רכבתי זה נועד להפעלת הרכבת שיוצאת מנהריה בשעה 17:43 במוצ”ש”.

מרכבת ישראל כאמור הגיבו על הדברים: “בהתאם להנחיית הגוף המנחה, משטרת ישראל, רכבת ישראל נדרשת לבצע פתיחת ציר באור יום לפני תחילת תנועת רכבות הנוסעים והמשא בכל הקווים. לפיכך, באישור משרד הכלכלה מופעל קטר/מערך רכבת לצורך סריקה ביטחונית ובטיחותית של המסילות, לפני חידוש תנועת הרכבות הסדירה במוצאי שבת”.

יו”ר סיעת ‘יהדות התורה’ חה”כ מנחם אליעזר מוזס אמר בתגובה על הפירסומים על חילולי שבת ברכבת ישראל כי “למרות שהוא נמצא כעת בניו יורק הוא יפנה מיידית לשר התחבורה בעניין בתקווה כי כאיש מסורתי הוא יעצור את התהליך של הכרסום בשמירת השבת”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.