שערורייה: מטפלת תועדה גורמת למוות הקשישה. המשטרה סגרה את התיק

מטפלת סיעודית שתועדה במצלמת אבטחה כשהיא גורמת למותה של קשישה, מסרה גרסאות שקריות למשטרה ולמד”א. חרף כך החליטו במשטרה לסגור את התיק

מקרה מוות מיותר ומזעזע של קשישה תועד, רגע אחר רגע, במצלמות האבטחה אותן התקין הבן בבית אמו, שם שהתה עם מטפלת סיעודית, עובדת זרה מאוזבקיסטן, שנשלחה לטפל בה מטעם חברת כוח האדם ‘עמל’.

המטפלת מתועדת כשהיא מכניסה לפיה של הקשישה סוכריה, וכאשר זו שואפת אותה לריאותיה ומתחילה להשתעל, שופכת המטפלת אל פיה שלושה בקבוקי מים ברצף, ולמעשה חונקת אותה למוות.

בנה של המנוחה הגיש בחודש שעבר תלונה במשטרה ובה ביקש לחקור את המטפלת על נסיבות המוות.

לדבריו, המטפלת קראה לאמבולנס רק לאחר 40 דקות קריטיות בהן לא הזעיקה עזרה כלל, וכן התנהלה בצורה מחשידה ולא מקצועית לנוכח מצב חירום מסכן החיים בו נתקלה – פעולות המעוררות, לדבריו, שאלות קשות לגבי רמת הכשרתה והפיקוח על עבודתה, עליה אחראית חברת כוח האדם ‘עמל’ שהעסיקה אותה.

לדברי עוה”ד שלומי ביזק, המייצג את בנה של הקשישה – השוטרים שהגיעו למקום לא הפעילו משום מה את מצלמות הגוף שלהם – כך שלא ניתן לדעת בוודאות כיצד התנהגה המטפלת, ומה הייתה גרסתה הראשונה לשוטרים. חרף כך, לדבריו, גרסותיה למקרה המוות הן רבות ומגוונות – וכולן סותרות בצורה מהותית את מה שנראה בסרטון מצלמת האבטחה.

המטפלת מסרה גרסה ראשונה לצוותי ההצלה שהגיעו באיחור לזירה, לאחר שהקשישה כבר נפחה את נשמתה, אז טענה המטפלת כי המנוחה החלה להשתנק והתמוטטה בזמן האכלה.

לדברי עוה”ד ביזק, בגרסה השנייה, אותה מסרה המטפלת לשוטר, היא טענה כי שהתה בכלל על גג הדירה, והשקתה את העציצים כששמעה את המנוחה מתחילה לחרחר. רק אז ניגשה, לדבריה, אל הקשישה, והוציאה את שיניה התותבות מפיה, נתנה לה לשתות, החזירה את השיניים, ואז שוב החלה הקשישה לחרחר והזיזה את עיניה כאילו היא נחנקת. בשלב זה, על פי גרסתה לשוטר, נלחצה המטפלת ורצה מהדירה להזעיק עזרה.

לדברי עוה”ד ביזק, המטפלת מסרה גרסה שלישית, שקרית אף היא – לבנה של המנוחה, על כך שאמו נחנקה משיניה התותבות, גרסה שכמובן לא מתיישבת עם שתי קודמותיה, ושלושתן סותרות לחלוטין את המתועד בסרטון – בו נראית המנוחה כשהיא נחנקת כתוצאה מסוכריה אותה תוחבת המטפלת לפיה, וכתוצאה מכמויות המים האדירות שהמטפלת מגירה אל תוך גרונה.

לדברי עוה”ד ביזק, מרשו נדהם שלאחר תקופה קצרה ביותר החליטה המשטרה לסגור את תיק החקירה.

לדבריו, משעיין בחומרי החקירה לאחר שביקש להעתיקם, התברר לו עד כמה התרשלה המשטרה בחקירתה, ולמעשה, לא ביצעה כל חקירה ראשונית, לא זימנה עדים – ולא עימתה את העובדת עם גרסותיה הסותרות.

עוה”ד ביזק הגיש ערר נגד החלטת המשטרה לסגור את תיק החקירה – ובו הוא קורא למשטרה למצות את החקירה ואת הדין עם המטפלת ומעסיקיה, ולהכריע אם היה פה רצח, המתה בקלות דעת או גרם מוות ברשלנות קשה של המטפלת.

המשטרה קיבלה לאחרונה את הערר ופתחה בחקירה מחודשת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.