שערורייה: רב הכותל שמואל רבינוביץ מעולם לא נבחן במבחני רבנות

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ, מעולם לא נבחן במבחני רבנות ואין בסמכותו לקבל החלטות הלכתיות – זאת בניגוד למה שמקורבים לרבנות הראשית מעידים – כך חשף גלי צה”ל , ומה מגיב רבינוביץ? הפרטים.

“כיצד הוא קיבל את הג’וב היוקרתי”? זו השאלה ששואלים הבוקר במסדרונות הרבנות הראשית לישראל בעקבות חשיפת גלי צה”ל.

רב הכותל והמקומות הקדושים, שמואל רבינוביץ, מעולם לא נבחן במבחני רבנות ואין בסמכותו לקבל החלטות הלכתיות – זאת בניגוד למה שמקורבים לרבנות הראשית מעידים  – כך חשף הכתב של גלי צה”ל אורי איגרא.

על פי הדיווח בגלי צה”ל, הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל והמקומות הקדושים, בכלל לא נושא עליו תעודת רב ואף פעם לא נבחן במבחני רבנות. רבינוביץ התחיל לשמש כרב המקומות הקדושים בגיל 25 בלבד, וחמש שנים לאחר מכן קיבל לידיו את רחבת הכותל המערבי מבלי שעשה שום הכשרה רבנית מוקדמת.

רב הכותל מתפקד כרב המקומות הקדושים בתור “הממונה על המקומות הקדושים”, כלשון החוק. מה שמאפשר לו לכהן בתפקיד בתור מנהל המקום, אך הוא משתמש בו כרב. אין בתוקף סמכותו של אחראי הכותל לקבל החלטות הלכתיות והוא אמור להיות כפוף לרבנות הראשית, מה שבפועל לא קורה, כפי שאומרים בכירים המקורבים לרבנות הראשית.

מלשכת הרב רבינוביץ נמסר בתגובה: “לרב הכותל המערבי יש סמיכה לכהן כרב מרבנים רבים, ובהם גדולי פוסקי הלכה ובראשם מר”ן, פוסק הדור הגאון רבי שלמה זלמן אוירבעך זצ”ל. בזמנו זה מה שנדרש לכהן בתפקידו”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נוכל

  הרב השרלטן פושע ורשע הורס כל חלקה טובה והופך את זה למעונו הפרטי מתי כבר יפלו כל המקושרים הנוכלים

  רועי |
  הגב
 2. הכל שטויות. יש לו סמיכה משמעון פרס שמינה אותו… יש לו משכורת חודשית של 50000 ש”ח וזה העיקר
  ולתפארת מדינת הקומבינות המגעילה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב