שפירו: “מבין שהעיתוי לדברי לא היה טוב”

בראיון לגל”צ ניסה שגריר ארה”ב בישראל לתקן את הרושם שהותירו דבריו השנויים במחלוקת: “מתחרט אם מישהו נפגע” {מודה ועוזב}

הסערה וההתנצלות: שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, מביע הבוקר חרטה על העיתוי בו השמיע את דבריו השנויים במחלוקת באשר להתנהלות של ישראל ביו”ש.

“אני מבין שהעיתוי לא היה הכי טוב, התחלתי בגינוי לפיגועים בעתניאל ותקוע…היו רק משפט או שניים שגרמו למחלוקת, אם זה פגע במשפחת מאיר או באבלים – בוודאי שאני מתחרט על זה”, אמר שפירו.

בהמשך התייחס שפירו לעצם הביקורת כלפי הסטנדרט הכפול באכיפת החוקים בשטחים: “שיבחתי את הרשויות הביטחוניות של ישראל על המעצרים וההרשעות ברצח דומא…אנחנו מעודדים את ישראל להמשיך עם כל החקירות על מקרים אחרים של אלימות, כי זה מאוד חשוב להראות את המחויבות לשלטון החוק”.

“אנחנו מבינים שאנחנו בתקופה שבה עלול לא להיות משא ומתן בעתיד הקרוב, אז אנחנו מנסים למצוא דרכים וצעדים משני הצדדים כדי לקדם שלום וביטחון לישראלים ולפלסטינים גם יחד, וכדי לשמור על האפשרות להגיע לשתי מדינות”, הוסיף שפירו באשר למן”מ המדיני.

כזכור, בשבוע שעבר, ביום בו נדקרה אשה הרה בתקוע והובאה למנוחות דפנה מאיר הי”ד מעתניאל, בחר השגריר להשמיע ביקורת חריגה כנד מדיניות אכיפת החוק של ישראל ביו”ש. הביקורת והעיתוי עוררו זעם רב בישראל והבוקר, כאמור, בחר השגריר למתן מעט את הרושם שהותירו דבריו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.