להבות ענק: שריפה במכל דלק בבתי הזיקוק בחיפה

שריפה ענקית פרצה לפני זמן קצר באזור בתי הזיקוק בחיפה, כתוצאה ממכל דלק שעולה באש. כוחות כיבוי גדולים הגיעו לזירה והחלו במאבק בשריפה. צפו בתיעוד ראשוני.

שריפה ענקית  פרצה לפני זמן קצר באזור בתי הזיקוק בחיפה, כתוצאה ממכל דלק שעולה באש.

. כוחות רבים של חילוץ והצלה נמצאים במקום ופועלים למנוע פגיעה והתפשטות של האש למתחם הקרוב. לפי שעה אין דיווח על נפגעים במקום.

בעקבות השריפה כביש 4 נחסם מלב המפרץ ועד אריה שנקר, כביש 22 נסגר לתנועה מהמחלף עם כביש מספר 75 גם כביש המנהרות נחסם לתנועה. “התלקח מיכל אחד שמכיל בנזין”, סיפר דובר כבאות מחוז חוף אורי צ’יבוטרו. “אנחנו מכניסים את כל הכוח האפשרי כדי לבצע קודם כל הגנה היקפית על המיכלים, ולאחר מכן נתמקד במיכל עצמו. כמות הבנזין במיכל עצמו נמוכה, גם אם לא יצליחו לכבות את הדליקה, הבנזין יישרף בתוך שעה וחצי”.

 

מהמשטרה נמסר כי לפי שעה לא נשקפת סכנה למפעלים סמוכים. וכי כוחות המשטרה נמצאים במקום על מנת להעניק סיוע. שדה התעופה חיפה ממשיך לפי שעה גם הוא בפעילות סדירה.

במשרד להגנת הסביבה החליטו בעקבות השריפה המתחוללת בבז”ן ובהנחיית השר להגנת הסביבה זאב אלקין סוכם כי ייפתח חדר מצב במשרד, ובמקביל מנכ”ל המשרד והצוות הבכיר יצאו לחפ”ק משותף עם כוחות הכיבוי והצלה והמשטרה בחיפה.

 

ראש עיריית חיפה יונה יהב תקף את הממשלה בעקבות וטען כי ניתן להסיק האירוע הזה מה יקרה במצב של מתקפת טילים על חיפה. “זה צלצול השכמה רע מאד לממשלת ישראל אנחנו חוזרים ומתריעים ונלחמים בכל המישורים כנגד החלטת המדינה להפוך את ערי המפרץ למחסן דלקים מזהם ומסוכן”, טען ראש העיר.

“האירוע שאנו עדים לו עכשיו הוא רק דוגמא קטנה לאסון שיכול להתרחש עלינו במקרה של מתקפת טילים”, המשיך והסביר יונה. “ממשלת ישראל התעוררו. תושבי חיפה והקריות לא יגלו עוד סבלנות. סבלנותנו נגמרה! מדובר בחיי אדם!”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.