שרשרת שמחות בבית היתומים היהודי של יהודי רוסיה ששוכן במוסקבה

בוגרים רבים שנכנסו לבית היתומים כעוללים, כבר הקימו בתים בישראל ואף נולדו להם ילדים. "מחזור" נוסף של שידוכים יוצא בחודשים אלה לדרכו. נפגשים בשמחות!

עם תחילת חודשי הקיץ, מציינים בהנהלת בית היתומים היהודי במוסקבה, בסיפוק רב, שרשרת של שמחות מרגשות, עם בוא מספר גדול מבוגרי המוסד בקשרי שידוכין. בוגרים שרובם נכנסו למוסד בעודם רכים ועוללים, ובהשקעה עצומה של הצוות, גדלו והתפתחו ברוך ה' כל אחד בדרכו. וכעת בהגיע עת דודים, הם זוכים להקים בתים נאמנים בישראל.

בית היתומים היהודי במוסקבה, שמאז הקמתו בידי רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, כבר זכה להוציא מאות רבות של נשמות יקרות מזולל, והעלה אותן על דרך המלך, ברוחניות כמו בגשמיות, בתוך קמפוס המוסד המתנוסס לתפארת באחת השכונות הנחשבות ומהווה מגדלור של תורה וחסידות לכל תושבי האזור היהודים.

ילדי המוסד זוכים להשתלב במוסדות החינוך המפוארים במוסקבה, ומקבלים חינוך יהודי חסידי שמלווה במטפלים מסורים שעושים הכל כדי שהילד יצמח ויגדל כמו נער יהודי אחר. והתוצאות מדברות בעד עצמן. רבים מהבוגרים אף השתלבו במשך השנים במערך השליחות במדינות חבר העמים, מתוך שיתוף פעולה עם מאות הרבנים ושלוחי חב"ד ברוסיה, שנציגים מטעמם הגיעו לפני מספר ימים למקום לסיור התרשמות מקרוב.

מנהל בית היתומים היהודי במוסקבה, הרב מנחם מענדל גול, עומד בקשר ישיר עם כל בוגר, מלווה את השידוכים והנישואים לאורך כל הדרך, ולשם כך נעזר בתומכים וידידים רבים, שעומדים הכן לסייע לבוגרים אלו להיכנס לחופה, ומעניק להם תחושה משפחתית חמימה ותומכת.

כל אימת שנסגר שידוך, נערך אירוע "לחיים" מרגש באולם המרכזי שבבניין המוסד בהשתתפות הרב הראשי שליט"א, כשהרב גול ומשפחתו, יחד עם שאר אנשי הצוות המסור, דואגים לתפאורה משמחת וכיבוד רב, וילדי המוסד משמשים על פי רוב כבני המשפחה המורחבת.

בימים אלה שוקדים בהנהלת המוסד לארגן את כל החתונות שייערכו במקומות שונים בעולם באופן מכובד וראוי. זאת  בזכות רבים שנענו לקריאה לסייע, בהם ניתן למנות את קופת הכנסת כלה שעל ידי "קרן חיה מושקא" – הגמ"ח המרכזי במדינות חבר העמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *