שר המדע והטכנולוגיה ח”כ אופיר אקוניס :”התרשמתי מאוד מפעילות מגן דוד אדום”

אני מאוד מעריך את הפעילות שלכם כארגון ההצלה הלאומי של ישראל

שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס, ביקר היום (ה’) במוקד הלאומי המשולב של מד”א בקרית אונו. במהלך הביקור קיבל השר סקירה נרחבת מפי מנכ”ל מד”א אלי בין על פעילות הארגון, בהם שירותי הדם של מד”א ופרויקט ‘נאמני חיים’, שמסגרתו גויסו עד כה 21,000 בעלי הכשרה רפואית, אשר מוזעקים באמצעות אפליקציית מד”א למתן טיפול מציל חיים באירועים הנמצאים בקרבתם. כמו כן קיבלו המבקרים סקירה על הפעילות המבצעית של הארגון, הכוללת למעלה מ-1,000 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, כ-500 אופנועים, אופניים חשמליים, שני מסוקים, למעלה מ-16,000 מתנדבים, מהם כ-6,000 מתנדבי נוער. במהלך הביקור השר אקוניס הזמין את אנשי מד”א לפגישה אצל המדען הראשי, על מנת להציע רעיונות לכיווני מחקר שיסייעו למד”א להתפתח ולהשתכלל לטובת אזרחי ישראל.

בנוסף קיבל השר הסבר על מוקד החירום 101 של מד”א, בו בכל 15 שניות מתקבלת שיחת חירום, כאשר כל שיחה נענית בתוך פחות מ-4 שניות, בכל 38 שניות מוזנק אמבולנס, ובסך הכול מטופלות למעלה מ-2 מיליון שיחות חירום בשנה. אקוניס התרשם מאפליקציית “מד”א שלי” המאפשרת ליצור קשר ישיר עם החובשים והפרמדיקים במוקד החירום של מד”א, ומאפשרת לזהות את מיקומו של המתקשר ולשלוח אליו מענה רפואי. בנוסף, על מנת ליעל את תהליך הטיפול הרפואי משתמש יכול להזין מראש מידע רפואי חיוני כמו מחלות כרוניות, אלרגיות, רגישות לתרופות, סיכום מחלה אחרון ועוד, וכך כל המידע הרפואי מועבר לצוות האמבולנס לפני הגעתו לזירה.

שר המדע והטכנולוגיה, ח”כ אופיר אקוניס: “אני מודה לכם על ביקור מרתק, למדתי רבות ו”התרשמתי מאוד מפעילות מגן דוד אדום, מהקדמה, מהטכנולוגיות ומהיכולות המיוחדות שנמצאות בשימוש הארגון למען אזרחי ישראל . דלתי תמיד פתוחה ואמשיך להתייצב לימינכם על מנת לסייע לכם בענייני חקיקה במטרה להציל חיים. אין אדם בישראל שלא נזקק פעם אחת לפחות לשירותכם ואני מאוד מעריך את הפעילות שלכם כארגון ההצלה הלאומי של ישראל.”

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “מד”א נמצא כיום בחזית הטכנולוגית של תחום הצלת החיים וכל זאת ללא תקצוב ממשלתי. שמחתי לקבל את הזמנת השר להציע כיווני מחקר למשרד המדען הראשי, אני בטוח ששיתוף פעולה שכזה הוא לטובת המדינה ואזרחיה. אני מודה לשר על הביקור ועל הזמן שהוא הקדיש על מנת ללמוד ולהכיר לעומק את ארגון ההצלה הלאומי של ישראל.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.