תאגידי המים משכו דיבידנדים במליונים ומחיר המים עשוי לזנק בינואר הקרוב

מנכ"ל רשות המים: בינואר הקרוב צפויה התייקרות של 5-6% בתעריפים. נשיא התאחדות האיכרים: המדינה מוכרת לירדן מים בחצי מהמחיר שמשלמים החקלאים הישראלים

ועדת המשנה של ועדת הכלכלה לפיקוח על משק המים, בראשות חה"כ זאב אלקין (הימין הממלכתי) קיימה אתמול דיון אודות מחירי המים וההחלטות האחרונות של רשות המים לגבי תעריפי המים.

במהלך הדיון אמר מנכ"ל רשות המים, יחזקאל ליפשיץ, כי בינואר הקרוב צפויה עליה של חמישה-שישה אחוזים במחיר המים. הוא הדגיש בדבריו כי הרשות עושה מאמץ למתן את ההתייקרות הזו. מנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות, יוסי דיין, התייחס לדברים ואמר כי כל המבנה התעריפי נבחן, וכי הוא בטוח שאפשר יהיה למתן גם את העלייה בינואר.

ליפשיץ אמר שתעריף המים בישראל הוא מהנמוכים במדינות ה־OECD, והתייחס להפחתת העלאת התעריף שתוכננה לחודש הנוכחי. הוא הסביר שהפחתת ההעלאה התאפשרה באמצעות מספר צעדים בהם עדכון תחזית ההתפלה. דיין אמר כי לטווח הארוך יש לקבוע מבנה תעריפי שלא יאפשר רווחיות גדולה במיוחד לתאגידי המים, למקורות ולמתקני ההתפלה.

דברים חמורים במיוחד השמיע נשיא התאחדות האיכרים והחקלאים, דובי אמיתי. הוא סיפר שהמדינה מוכרת לירדן מים בחצי מהמחיר שמשלמים החקלאים הישראליים שמתחרים בחקלאים הירדנים. אלקין, יו"ר הוועדה, התייחס למצוקת המים באחת משכונות ירושלים ואמר: "לא יכול להיות שהמדינה מצליחה לספק מים לעזה יותר ממה שהיא מספקת לשכונה בישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *