תביעת המיליונים של יו”ר עוצמה נגד פייסבוק: “כלי לניגוח פוליטי”

ח”כ בן גביר תובע את פייסבוק בשלושה מליון ש”ח: “פייסבוק מורידים לי את החשיפה ומשתמשים בפלטורמה החברתית ככלי לניגוח פוליטי”.

מאז שפתח ח”כ בן גביר במאבק למען ביטחונם של תושבי שכונת שמעון הצדיק, הורידה פיסבוק את החשיפה בפרסומיו ברשת החברתית. בעקבות הורדת החשיפה, שלח בן גביר מכתב אזהרה להנהלת פייסבוק והזהיר שיתבע את החברה אם לא תשיב את החשיפה. לדברי בן גביר, לאחר מכתב ההתראה דאגו בפיסבוק להוריד את חשיפת הפרסומים ולהטיל הגבלות שונות על חשבונו ושלחו באמצעות האפליקציה הודעת אזהרה, ללא כל פירוט כיצד הופרו הכללים.

בעקבות זאת, הגיש אחר הצהרים בן גביר תביעה אזרחית נגד פייסבוק על סך כשלושה מיליון שקלים לבית המשפט המחוזי בירושלים, בה טען כי לא רק שלא הפר את הכללים, אלא להיפך – פייסבוק הם אלו שחסמו את החשיפה ללא שהופרו תנאים כלשהם, בשל הפליה פוליטית פסולה ואף חסמו במקרים נוספים העלאת תכנים.

ח”כ בן גביר מסר בתגובה: “בחודשים האחרונים פייסבוק נוקטת במגמה של הורדת החשיפה לאנשי ימין, בלי שהפרו תנאים כלשהם, אלא ממניעים פוליטיים פסולים. פייסבוק חייבת לדעת שהיא מחויבת לחוק הישראלי, והיא לא יכולה להתנכל לאנשי ימין רק כי דעתם לא מקובלת עליהם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.