תוספת תקציבית: הממשלה העניקה מאות מיליונים למשרד הפנים של השר דרעי

הממשלה אישרה תוספת של כ-750 מיליון ש”ח לתקציב משרד הפנים לטובת הרשויות המקומיות – שר הפנים אריה דרעי: “בימים אלה, כשהרשויות המקומיות נמצאות בחזית המאבק בקורונה, נסייע להן ככל שיידרש”

בהובלת שר הפנים אריה דרעי אושרה בישיבת הממשלה שהתקיימה הלילה תוספת תקציב למשרד הפנים שתעמוד על כ-750 מיליון שקלים. הנושאים עליהם סוכם במסגרת הדיון על התקציב ההמשכי לשנת 2020: הראשון – מסגרת פוטנציאלית של כ-150 מיליון שקלים לתכניות הבראה ברשויות המקומיות – תכניות מיוחדות לרשויות שיובילו לשיפור איכות השירותים לתושבים.

השני – 135 מיליון שקלים לתכנית לתמרוץ רשויות למתן היתרי בנייה ליחידות דיור. השלישי -מסגרת של 290 מיליון שקלים לטובת מענקי פיתוח ברשויות המקומיות. הרביעי – מסגרת תקציבית של כ-170 מיליון שקלים לטובת, בין היתר, חופי רחצה, חדשנות ודיגיטציה ברשויות, אשכולות אזוריים, ועדות גאוגרפיות קבועות לשינוי מפת השלטון המקומי, צוערים לשלטון המקומי ותכנית עתודות לישראל.

שר הפנים, אריה דרעי אמר: “בשנה קשה זו, בה מתמודדות הרשויות המקומיות בישראל עם משבר שלא ידעו כמוהו, הצלחנו להוסיף תקציבים עבורן ועבור תושביהן. כשהרשויות המקומיות נמצאות בחזית המערכה בקורונה, חשוב להוסיף תקציב לשירותים ולפיתוח על מנת לחזק את התושבים ואנחנו נסייע להן ככל שיידרש. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על השותפות וההבנה כי זהו צו השעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.