תושב בית שמש נעצר בהר הבית בחשד שהתפלל במקום

תושב בית שמש נעצר הבוקר בהר הבית בחשד שהתפלל במקום. מטה “ארגוני המקדש”: “קוראים לראש הממשלה לשנות המדיניות”

תושב בית שמש, אריה זוננברג, שעלה היום להר הבית להתפלל במקום, נעצר על ידי המשטרה, בטענה שתפילת יהודים בהר הבית מהווה הפרה של הסדר הציבורי, ומאיימת על שלום הציבור לנוכח האיומים הערביים.

עם הגעתו של זוננברג הבוקר (שני) להר הבית המתין לו קצין ההר ליאור שירוני, והורה לו להוריד את הסוודר, לרוקן את כל הכיסים, והזהיר אותו שלא יתפלל בהר, לא ישתחווה, לא ישיר ולא לעמוד ליד המסגדים.

את האזהרות הללו הוא שמע שוב בתוך דקות מהשוטר המוצב בשער ההר, המשמיע אותם כהרגלו בתוספת איום למעצר.

זוננברג טוען שהמדיניות האוסרת על יהודים להתפלל בהר הבית אינה חוקית, וכי מעצר המתפללים בהר הבית הוא עבירה על החוק, ובכוונתו לתבוע את המשטרה על עיכוב שווא, ואפלייה על רקע גזעני.

עורך הדין, אביעד ויסולי, המייצג את זוננברג, מסביר שאין למשטרה שום עילה חוקית למעצר. “תוך זמן קצר תיאלץ המשטרה לשחררו, לאחר שכהרגלה היא תחתים אותו על מסמך הרחקה לתקופה מסויימת מן ההר”. לדברי ויסולי, “גם המסמך הזה אינו חוקי, ואין לו שום תוקף משפטי”.

מטה “ארגוני המקדש” גינה את מעצריהם של מתפללים יהודים בהר הבית. “ההתייחסות להר הבית כאל אתר איסלמי, מעצימה את המרצחים, ומחזקת את הגורמים השליליים במחנה הפלשתיני” אמרו בארגון.

מהטה קראו לחברי הכנסת לייצג את ציבור שולחיהם, ו”לדרוש מראש הממשלה והשר לבטחון פנים לשנות את מדיניותם בהר הבית המונעת חופש דת, ובמלאת ארבעים ושש שנה לשחרור המקום, לאפשר ליהודים להתפלל בהר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.