תחילת מרד “גטו -בני ברק”

“הסגר המלא על בני ברק הוא הסכנה הגדולה ביותר כרגע במדינת ישראל”

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק ויו”ר סיעת הליכוד תוקף בחריפות את השרים ליצמן ודרעי ומאיים בפנייה לסעד משפטי:

“הסגר המלא על בני ברק הוא הסכנה הגדולה ביותר כרגע במדינת ישראל, וההחלטה שלא התקבלה אתמול לצמצם את הסגר לשכונות שבהן יש התפרצות נרחבת של הוירוס היא שערורייתית ומזכירה זמנים אפלים!

כבר לפני שבוע קיבלתי התחייבות מפורשת שבמוצאי החג יקבע מדד ארצי לסגר ברמת השכונה, והסגר בבני ברק יוסר מהשכונות שבהן התחלואה נמוכה, אבל בסופו של דבר התקבלה החלטה לא מידתית ולא הגיונית להחיל את המדד על כל הארץ פרט לבני ברק.

התשובה ששר הבריאות ליצמן ושר הפנים דרעי תמכו בהמשך מדיניות הסגר על כל בני ברק לא מקובלת עלי. הם לא מייצגים אותי ולא את כל תושבי בני ברק, ומעולם לא קיבלו מנדט לזה, וגם ראש הממשלה טועה כשהוא מקשיב לדעתם.

בני ברק היא עיר ענקית, כמעט 210,000 תושבים. יש בעיר שכונות ואזורים שלמים (פרדס כץ, מערב בני ברק, אזור מוהליבר ועוד) שבהם חיים עשרות אלפי תושבים שהקפידו על כל הכללים וההנחיות ובהם התחלואה נמוכה מהממוצע הארצי.

איש לא יעלה בדעתו להטיל סגר על צפון תל אביב אם תהיה חס ושלום התפרצות בדרום תל אביב, ולהפך, אז למה להטיל סגר על צפון בני ברק כשיש התפרצות בדרום בני ברק זה נראה לשר הבריאות הגיוני?

חמור מכך – חוסר האבחנה בין האזורים השונים בעיר והעובדה שניתן לנוע בחופשיות בתוך העיר מאפשר לנגיף להתפשט מהשכונות הנגועות לשכונות הבריאות ויוצר גם נזק כלכלי וחברתי חסר תקדים, וכל זה ללא שום היגיון ובניגוד לעמדת כל אנשי המקצוע ששוחחתי אתם, ללא יוצא מן הכלל.

גם אם יש שכונה מסוימת שיש ספק לגביה, ניתן בקלות להחליט על הוצאת החולים ממנה למלוניות ו/או ביצוע בדיקות סקר נרחבות בתוכה.

משרד הבריאות חייב עוד היום לשנות את מדיניות הסגר בבני ברק ולהקל את ההגבלות ככל שניתן! כאמור, החיבור המלאכותי בין חולים ובריאים עלול בסופו של דבר לגרום לגידול דרמטי במספר החולים ולקריסת כל בתי החולים במרכז הארץ. לזה מחכה שר הבריאות?

פניתי הבוקר שוב לראש הממשלה ולשרי הקבינט והבהרתי להם שהדרך היחידה ליציאה מהירה מהמשבר ושיקום החיים הנורמליים בבני ברק בעתיד היא בידוד מיידי של השכונות הנגועות ורק שלהן!

ככל שהשר ליצמן והשר דרעי לא ישנו עוד היום את עמדתם וככל שראש הממשלה ימשיך להקשיב להם, אנחנו נפנה לקבלת סעד משפטי.

המצב הקיים לא ימשיך”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טעות בידך

  הסגר ימשיך וחבל שלא התחיל לפני פורים. כל חרדי ממוצע יוצא לתפילה, כוילל, מעון, גן ילדים ועוד וכך פוגש מאות אנשים ביום. אין מה להשוות בין עיר חרדית לעיר חילונית. בבית כנסת בעיר חילונית יש מנין אחד או 2. בבני ברק עשרות ומאות מתפללים בכל שעה משעות היום והלילה. אין ברירה. מי שיגרום לפתיחת הסגר, יתן את הדין….

  אתי |
  הגב
 2. וידר יש לך קשרים עם ראש הממשלה אולי תדבר איתו

  במקום לתקוף את השרים החרדים תעזור להם

  אברהם |
  הגב