תיעוד מהשטח: מחאה חרדית נגד “הבוז” לרב טבריה

לאחר קריאות ה”בוז” אמש נגד הרב בוחבוט, רב העיר טבריה, בישיבת מועצת העיר – התושבים החרדים משתתפים כעת בעצרת מחאה כואבת על הפגיעה בכבוד התורה ליד ביתו של הרב. בין המשתתפים: הרב רפאל כהן מנהל מחלקת הכשרות, חברי המועצה החרדים, ויור המועצה הדתית

לאחר קריאות ה”בוז” אמש נגד הרב בוחבוט, רב העיר טבריה, בישיבת מועצת העיר – התושבים החרדים משתתפים כעת בעצרת מחאה כואבת על הפגיעה בכבוד התורה ליד ביתו של הרב. בין המשתתפים: הרב רפאל כהן מנהל מחלקת הכשרות, חברי המועצה החרדים, ויור המועצה הדתית


אמש נערכה ישיבת המועצה הראשונה של ראש העיר טבריה, רון קובי, האנטי חרדי, בהשתתפות כמה מאות מתומכיו.

ברגע שהרב הראשי של טבריה, הגאון רבי משה צבי בוחבוט, החל לברך את ראש העיר מעל הבמה לבקשתו של ראש העיר שהזמין את הרב לברך, החלו מעריציו של רון קובי לזעוק נגד הרב מלים קשות, כמו “בוז”, “בושה” וכו’, עד שהרב הפסיק את נאומו ויצא מחוץ לאולם.

צפו:

במקביל, דקות לאחר מכן התפוצצה ישיבת המועצה על ידי חבר המועצה החרדי דוד אוחנה, שהחל להערים קשיים על מינוי כל וועדה שראש העיר ניסה לאשר, וזאת מאחר ולראש העיר אין קואליציה. חוץ מרשימתו, שקיבלה 6 מנדטים, כל שאר  הרשימות לפי שעה באופוזיציה.

וכך, אחרי 4 דקות מהפתיחה הרשמית של ישיבת המועצה, הצליחו חברי המועצה החרדים ובראשם דוד אוחנה לפוצץ את הישיבה ולסגירתה, לקול תרועות וזעקות בוז מתומכיו של רון קובי.

וזה לא נגמר: כאשר יצאו מהאולם חברי המועצה החרדים דוד אוחנה ואליהו זגדון, תקפו אותם פעילים חלוניים שהיו במקום באלימות, והשניים “ניצלו בנס”, כך לדברי מקורבים.

הבוקר, בעקבות אירועי אתמול, קוראים עסקני הציבור החרדי לעצרת מחאה בעיר על הפגיעה בכבוד התורה וכן על האלימות נגד חברי  המועצה החרדים.

בהודעה שהפיצו הפעילים החרדים הבוקר נכתב: “עצרת מחאה, וחיזוקו של המרא דאתרא הגאון הרב משה צבי בוחבוט שליט״א:

“לאחר שהיינו עדים לבזיון חכמים כאן בעיר טבריה, חובה עלינו לקום ולמחות על בזיון והסתה, של אנשים חסרי רסן ותרבות. כולנו נתאסף מחר יום רביעי בשעה  19.30 ליד ביתו של הרב ברחוב שדרות הרצל 19 פרוייקט אריסטון (בניין A), הבניין הראשון.

“כמו״כ נצרף מחאה נמרצת על פגיעה קשה, בנבחרי הציבור החרדים הרב אליהו זגדון והרב דוד אוחנה, ביוצאם מישיבת מועצת העיר ע״י פורעים משולחי רסן.

“כל מי שכבוד התורה והאדם חשובים לו יגיע מחר למחאה”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה כל התושבים החרדים של טבריה??? כנראה גם הם לא ממש מרגישים שמכבדים אותם כראוי!

  הרב דיבר לשמור כבוד לאנשים שקדמו וניהלו את העיר עד היום,
  קשוט עצמך!!!
  מסר לרב העיר – הציבור של טבריה הוא ציבור אחר זה ממש לא מה שכבודו מכיר ובטח לא הבחור המתיימר להיות רב שהביא אותך תתיעץ עם אנשים שכבוד התורה וטבריה חשובה להם כדי שלא יקרו עוד דברים כאלו.

  איפה כל התושבים החרדים של טבריה??? כנראה גם הם לא ממש מרגישים שמכבדים אותם כראוי! |
  הגב