תיעוד מיוחד • המפגש ההיסטורי של האדמו”ר מסאטמר עם האדמו”ר הרב פינטו

יוצא דופן: האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו ביקר אתמול במעונו של האדמו”ר מסאטמר במונרו שבארה”ב • בשיחת האדמו”רים: הקשר של צדיקי אבוחצירא זצ”ל וסאטמר, המהפכה היהודית שמחולל הרב פינטו והפעילות הרוחנית במרוקו • וגם: שיתוף פעולה נדיר בין סאטמר ל’שובה ישראל’ במטרה להרחיב את יצוא הבשר הכשר למהדרין ממרוקו למדינות העולם • תיעוד

תיעוד: פגישה היסטורית התקיימה אתמול (שלישי) במונרו שבארה”ב, בין האדמו”ר מסאטמר שליט”א, לבין האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו ראש אבות בתי הדין במרוקו.

הביקור ההיסטורי נולד לאחר שהאדמו”ר הרב פינטו, יחד עם בנו ממשיך דרכו רבי יואל, הגיע להתפלל ולשפוך שיח בציונו הקדוש של רבי יואל מסאטמר זצ”ל הטמון במונרו. כשנודע הדבר לאדמו”ר מסאטמר – הוא שיגר מיד את מקורביו להזמין את הרב פינטו לביקור במעונו.

לאחר דקות ארוכות של שיחה ביחידות – האדמו”ר מסאטמר ביקש לסייר עם האדמו”ר הרב פינטו במוסדות התורה וההלכה של החסידות והשניים נסעו יחדיו ברכב – מה שהעניק מראה ייחודי, חד פעמי ויוצא דופן.

“זו הייתה פגישה היסטורית”, מסכם דוד רוזנברג שנכח בחלק הפתוח של מפגש ענקי הרוח, “האדמורי”ם שוחחו והפליגו בדברי תורה, בפרט מתורתו של רבי יואל מסאטמר זצ”ל – אותו מרבה הרב פינטו לצטט בשיעוריו. האדמו”ר מסאטמר סיפר לרב פינטו על כך שהוא שמע רבות על המהפכה הרוחנית שחולל הרב פינטו בעולם כולו ובפרט במרוקו – שם משמש הרב פינטו כראש אבות בתי הדין וכסמכות העליונה על הכשרות וההלכה היהודית”.

בשיחה בין האדמו”רים, עלה הקשר המיוחד בין קדושי משפחת אבוחצירא הבאבא סאלי ובאבא מאיר זצ”ל לחסידות סאטמר ולאדמו”ריה.

לאחר מכן, האדמו”רים סיירו דקות ארוכות במשחטת הענק של חסידות סאטמר והחלו לגבש מתווה חובק עולם, על פיו, מערך הכשרות של הרב פינטו במרוקו ישתף פעולה עם חסידות סאטמר, וזאת במטרה להרחיב את מעגל השחיטה במרוקו ולהגדיל את יצוא הבשר הכשר למהדרין ממרוקו למדינות העולם שבהן נאסרה השחיטה היהודית.

בקרוב צפוי האדמו”ר מסאטמר לבקר את האדמו”ר הרב פינטו בביקור גומלין במעונו שבמנהטן – ניו יורק, שם מעביר הרב פינטו בימים אלו את מרתון שיעורי התורה וההלכה המשודרים לאלפים ברשתות החברתיות ובאתרים הנבחרים.

צילום: חיים אירוביץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.