תיעוד ראשוני: המונים השתתפו בעצרת “גיוס בנות” בירושלים

מאות אברכים ובני תורה השתתפו הערב (חמישי)בעצרת מחאה של בני התורה הספרדים כנגד גזירת גיוס בנות, בנאום חריף של הרב יהודה תופיק, הוא תקף את שר הביטחון אביגדור ליברמן על כך שנלחם כנגד ציבור היראים בישראל. צפו בתיעוד

 

מאות בני תורה השתתפו הערב (חמישי)בעצרת של ציבור בני התורה הספרדי באולמי “תמיר” בירושלים, בכדי לשמוע את זעקת גדולי הרבנים הספרדים על הסכנות האורבות מפני הגיוס ועל התקנות החדשות שאמורות לעבור בשבועות הקרובים בועדת חוץ וביטחון בכנסת.

‏ בין המשתתפים בעצרת: הרבנים הגאונים: הרב אריה יהודה הראל, ראש ישיבת פורת יוסף, הרב הגאון משה צדקה , ראש ישיבת עטרת יצחק, הרב יצחק ברכה, והרב תופיק.

הדיין הגאון הגדול הרב בן ציון בוארון עורר בדבריו את ציבור בני התורה הספרדיים על גזרת הגיוס שעשויה להפיל מאות בנות ספרדיות. הרב אליהו תופיק ראש ישיבת באר יהודה בעצרת בתמיר תוקף את שר הביטחון “למה הוא עלה לארץ? לפלג את העם?”

עוד אמר הרב: “ליברמן הוא עובד מדינה ואסור לו לעבור על החוק. האם אתה מעודד עסקים לעבור על החוק?”. “ליברמן אמר שהחרדים לא משלמים מיסים כל ראש ישיבה משלם אלפי שקלים מהכסף שמביאים מחו”ל לארץ אתה (ליברמן) לא משלם מיסים ואוכל מכספי המיסים שאנו משלמים”.

המקובל הרב יעקב עדס זעק מנהמי ליבו: “דיברתי עם הגאון ר’ שאול קנייבסקי על גיוס בנות, ואמר לי שזו ודאי גזירה, והרבה בנות התגייסו רק בגלל התנכלות של המערכת הצבאית”.

העצרת מאורגנת ע”י איגוד בני התורה הספרדים, ובמהלכה הולכים להביע ראשי הישיבות הבכירים במגזר הספרדי את דעתם הנחרצת “שאיסור גמור לבנות ללכת לצבא אפילו בכדיי לדחות את הגיוס ולא לצו ראשון”.

כזכור, בתחילת השבוע פורסם קול קורא של ראשי הישיבות הספרדים כמחאה, שאסור לבנות ללכת לצו ראשון ואין שום היתר ללכת.

הרבנים כתבו במכתבם כי “דליפה אחזתנו וירעד לבבנו בהגיע השמועה הקשה כי דרך אויב בשער בת ציון לשלוח יד בבנות ישראל הכשרות לפרוץ יסודו של עולם, להתגייס לצבא ושירות לאומי”.

עוד כתבו הרבנים: “ועתה הוסיפו להרים ידם לטמא גם בנות ישראל הכשרות להתנכל עליהם בכל מיני דרכים, לחייבם להופיע בעצמם בלשכות הגיוס ומערימים קשיים על בנות רבות לבל יקבלו הפטור כאשר היה נהוג כל השנים”.

על המכתב חתמו גדולי ראשי הישיבות: הרב משה צדקה ר”י פורת יוסף, הרב יצחק ברדא ראש ישיבת עטרת יצחק, הרב בן ציון מוצפי ראש ישיבת בני ציון, הרב יהודה כהן מיקירי ירושלים, הרב ראובן אלבז ועוד רבנים מהשורה הראשונה בציבור הספרדי.

בתום העצרת יצאו ציבור בני התורה להפגין ולמחות כנגד סכנות הגיוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.