תכשיטי זהב הושלכו בטעות לפח

לחלקם ערך סנטימנטלי

אחד החששות של כל אחד מאיתנו הוא שבחוסר תשומת לב נזרוק לפח האשפה פריט יקר ערך. בתה של וורקה גטנך, תושבת רמת אליהו, עשתה סדר בבית והחליטה לזרוק כמה בגדים ישנים, בינהם מעיל ישן של אמה שלא לבשה אותו שנים. אלא שבכיס המעיל הסתתר אוצר- תכשיטי זהב רבים, שלחלקם ערך סנטימנטלי רב לאם.

בדיוק באותו היום, רצתה האם לענוד את אחת הטבעות, היא ניגשה לארון וחשכו עיניה. המעיל איננו. היא שאלה את בני משפחתה ואז הבת סיפרה שהיא זרקה אותו לפח. האם המבוהלת התקשרה מיד למוקד העירוני ואלו הפנו את הפנייה לאגף התברואה.

“קיבלתי פנייה מהמוקד העירוני על אישה שטוענת שהבת שלה זרקה בטעות תכשיטים לטמון קרקע” מספר אפי דרוויש, מנהל אזור במרחב מערב של מינהל איכות הסביבה “היא הייתה מבוהלת ומבולבלת. הרגעתי אותה ואמרתי לה שאני מבטיח לה שזה יהיה אצלה בחזרה. היו שם שני טמוני קרקע והיא לא ידעה להגיד באיזה מהם הבת שלה זרקה, אמרתי לה שאם צריך אני אשפוך את שניהם על המדרכה ואחר כך נביא מנוף שיאסוף, אבל התכשיטים יחזרו אליה”.

עובדי התברואה החלו בהנפת הטמון קרקע וחיפוש בין הפסולת, עד שמצאו את המעיל הישן. “וואו, היא הייתה בשמיים” מספר דרוויש בחיוך “היא כל כך התרגשה. אם לא הייתי מוצא את התכשיטים, הייתי יותר עצוב ממנה. היא הודתה לנו בלי הפסקה”.

“וואי מה עבר לי בראש” סיפרה וורקה גטנך “כל מי שדיבר איתי בטלפון מהעירייה הם אנשים טובים, אם כולם היו ככה במדינה שלנו- היה טוב. כשמצאתי את השקית, הרגשתי את הלב שלי. היו לי שם עגילים שקניתי לבנות שלי שנולדו ושרשרת זהב שקיבלתי מאמא שלי שנשארה באתיופיה, זה הקשר שלי אליה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.