תקשורת חרדית: חמשת העיתונאים הצעירים הנבחרים

“הצעירים הנבחרים” – פרויקט חג ב’אקטואליק’: והפעם תקשורת חרדית – הם צעירים, הם רעבים לסיפורים, הם הכוכבים הבלתי מעורערים של התקשורת החרדית – אלה חמשת העיתונאים החרדים הנבחרים:

ארבעה יומונים, שלושה שבועונים, שתי תחנות רדיו ואחד אלוקינו: התקשורת החרדית רחבה וגדולה יותר מאי-פעם, וזקוקה גם לכח אדם צעיר ובועט, שאכן מגיעה אליה בהמוניו. אבל לא כל מי שיצא אתמול מהישיבה יודע לכתוב, לשדר או להגיש. אז הנה, עשינו לכם את העבודה: אלו חמשת העיתונאים הצעירים המבטיחים של העיתונות החרדית החדשה, בעיניים שלנו:

מישיבת פוניבז’ לעצרת השמאל. אלי ביתן

 

אלי ביתאן. החרדי שנאם בעצרת השמאל

אלי הוא אחד העיתונאים החרדיים הכי בולטים בסביבה. ביתאן התפרסם כאשר הוזמן לנאום בעצרת רבבות של השמאל בתל אביב כעורך באתר “בחדרי חרדים” להביא את קולם של השמאל בציבור החרדי, נאום שעלה במשרתו כאשר זמן קצר לאחר מכן פרש ביתאן מהאתר, מה שעורר דיון סוער האם אין מקום לעוד דעות בקרב אנשי התקשורת החרדית. כיום עורך ביתאן את אחד הבלוגים הכי נקראים בישראל, אם לא הבלוג הכי נקרא, בשם “שיחה מקומית” וממשיך להשתתף בפאנלים בנושאי תקשורת חרדית וחרדים, כמו גם היותו חבר בפאנל הפרשנים של קו החדשות הפופולרי לציבור החרדי “קו הסקופים”. ביתאן גר ביפו ומצודתו פרושה עד ירושלים, בני ברק ובכל הריכוזים החרדיים. וכמובן אי אפשר בלי מדד הלייקים: לביתאן כעשרת אלפים עוקבים בטוויטר ובפייסבוק

משגע את הליטאים. מענדי גרוזמן

 

מענדי גרוזמן. החב”דניק שחדר למעוזי הסרוגים

מענדי הוא אולי העיתונאי החרדי הכי מוכר וותיק בסביבת העיתונאים החרדיים הצעירים, שלמרות עבודתו בעיתון ובאתר המזוהה עם הציבור הדתי לאומי (מקור ראשון, nrg) מצליח להשפיע ולהיות מעורב פעמים רבות בתקשורת החרדית ולהופיע בתקשורת החרדית. בעיתונות החרדית צוטט גרוזמן לא רק בתקשורת המשודרת – תחנות הרדיו החרדיות והעיתונים המרכזיים יותר, כי אם גם בעיתון החרדי הקיצוני “הפלס” צוטט גרוזמן כמה פעמים. גרוזמן כמו ביתאן, חברים במועצת הפרשנים של קו החדשות “הסקופים”. מדד הלייקים: לגרוזמן קרוב לחמשת אלף עוקבים בפייסבוק וכששת אלפים עוקבים בטוויטר.

גדל בש”ס, חי בבית היהודי. יוסי בן עטר

 

יוסי בן עטר. הבן של שהפך את אביו לאבא של

יוסי בן עטר, בחור חרדי בן עשרים וחמש ובנו של מקים ערוץ הקודש “כל האמת” שמואל בן עטר, שכבש את תחום הסיקור הפוליטי בציבור הדתי לאומי. בן עטר החל את דרכו כשדרן תכניות נושאי פרסים ומוזיקה ברדיו גלי ישראל וכיום מחזיק תכנית אקטואלית יומית בפריים טיים של התחנה הכי מואזנת בציבור הדתי לאומי ובקרב המתנחלים ומשמש ככתב הפוליטי של התחנה. במהלך השנים צבר בן עטר קשרים ונחשב לאחד העיתונאים המבטיחים בציבור הדתי לאומי, ליוסי בן עטר כארבעת אלפים עוקבים בטוויטר. בן עטר גם מוביל אותנו אל הצעיר החרדי המבטיח הבא.

הקול החרדי החדש. רפי פרלשטיין

 

רפי פרלשטיין. עם הפייאעס החסידיים, ב”גלי ישראל”

חרדי צעיר בתחילת שנות העשרים לחייו, מפיק התכניות של יוסי בן עטר ולעיתים עורך ומגיש חדשות ברדיו “גלי ישראל”. פרלשטיין – כך על פי גורמים יודעי דבר – הוא אחד העובדים הפופולריים בתחנה ומבוקש להפקה בכל התכניות. בנוסף פרלשטיין מגיש כתבות וידיעות בקו החדשות לציבור החרדי “הסקופים”. כל מכיריו יעידו כי מדובר באחד הכוכבים העולים בתקשורת החרדית.

מביאה את הקול הפלסטיני לתוככי החרדיות. פנינה פויפר

 

פנינה פויפר. המייצגת הצעירה של השמאל החרדי

החמישית שלנו, פנינה פויפר, היא אמנם לא עיתונאית בהגדרה אבל לא יכולתי שלא לבחור בה בפרויקט הצעירים המבטיחים, במיוחד כשהיא שותפה במיזם חדשות ייחודי שמיד תשמעו עליו, היא בהחלט רלוונטית גם לרשימה  שלנו: בשונה מרוב הפעילות החברתיות החרדיות ברשת החברתית פייסבוק, שמשתמשות בציבור החרדי כקרדום לחפור בו, פנינה, חרדית מבית חסידי במרכז ירושלים, מאמינה שהעתיד הפוליטי והמדיני של ישראל תלוי בדור החרדי הצעיר ונחושה להטמיע בו את המודעות לצורך בהסדר מדיני עם הפלסטינים ולאג’נדה כלכלית סוציאל דמוקרטית.

פנינה היא חברת מרכז במפלגת העבודה וממקימות החוג החרדי בה. חברת ועד מנהל של מיזם-0202 שמביא חדשות ממזרח ירושלים וירושלים החרדית, לציבור הכללי. חברת הנהלה של סיעת ירושלמים בעירייה ואחראית תחום חרדים בתנועת “דרכנו”  במסגרת השאיפה למעורבות, ויזמה לאחרונה שולחן עגול שמשלב אנשי מקצוע חרדים מהציבור הכללי, להקמת ועדי הורים בחינוך החרדי בירושלים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.