‏הבוקר: נוחי דנקנר מתחיל לרצות את עונשו בכלא

איש העסקים נוחי דנקנר, הגיע בדקות האחרונות לכלא מעשיהו, לקראת ריצוי עונש שלוש שנות מאסר שהושת עליו

איש העסקים נוחי דנקנר התייצב בדקות אלה בכלא מעשיהו כדי להתחיל לרצות את עונשו בגין תרמית ניירות ערך בפרשת הרצת מניית איי.די.בי אחזקות. דנקנר ירצה את עונש המאסר בכלא מעשיהו באגף ה-VIP, המכונה אגף 10 או אגף 4, שמכיל והכיל במהלך השנים לא מעט אסירים מפורסמים, ובהם הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, הזמר קובי פרץ ומורשעי פרשת הולילנד. יחד עם זאת באגף ישנה גם שורה של אסירים רגילים, לרוב אסירים שהורשעו בעברות תאונות דרכים או במרמה. דנקנר צפוי להשתלב במהלך מאסרו באחד ממקומות העבודה של שב”ס.

כזכור, פסק הדין בעניינו עוסק בהנפקת מניות איי.די.בי אחזקות בפברואר 2012. בדצמבר 2016 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב עונש של שנתיים מאסר בפועל על דנקנר, שהיה בעל השליטה באיי.די.בי.

דנקנר ואתו מורשע נוסף בפרשה הגישו ערעור על עונשם ועל עצם הרשעתם. מנגד הגישה פרקליטות המדינה ערעור וביקשה להטיל עליהם עונש חמור יותר – וזה התקבל, בהחלטת השופטים דוד מינץ, ניל הנדל וג’ורג’ קרא, והעמיד את דנקנר על שלוש שנים בכלא.

השופט הנדל שלל בהחלטתו את הטענה שפעולותיו של דנקנר נבע ממניע “חברי” בלבד והוסיף כי “המסקנה הסבירה היחידה, העולה ממכלול הראיות שנבחנו לעיל, הינה כי דנקנר התכוון להשפיע על שער המניה, ופעל במסגרת תכנית משותפת עם שטרום לשם כך. מסקנה זו מעוגנת במכלול הראיות, ובתמונה הכוללת שהן מציירות”. לדברי השופט, “משמעות הדבר היא שהיסוד העיקרי שהיה שנוי במחלוקת בפרשה זו, היסוד הנפשי של דנקנר, הוכח מעבר לכל ספק סביר. זהו המפתח להרשעתו של דנקנר הן בעבירת ההשפעה בדרכי תרמית, והן בשאר העבירות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.