העיתונאי ש”העלים” את איש הצללים • בקליינע

נתניהו מועד, העיתונאי הפוליטי מתלבט, הזמר שעזב במפתיע, מי מציע כרטיסי טיסה חינם לאירופה? מי הופך את יוסף חיים כלף לרוח רפאים? ‘בקליינע’ עם הידיעות הקטנות שעשו את השבוע

> קוראי עיתון ‘יתד נאמן’ הבחינו בסוף השבוע שהעיתון עבר שינוי גרפי לטובה והשתדרג מאוד בנראות שלו. כמובן ש’בקליינע’ חיכה בחוסר סבלנות להוצאת עיתון “הדגל” שבושש מלצאת, אך בנתיים ‘בקליינע’ כמובן מפרגן מאוד מאוד לגרפיקה החדשה ביתד.

> ואם בעיתונים עסקינן, בקליינע (שוב) לא מצא שעה פנויה לקרוא את השבועון הותיק של אשר צוקרמן, שגם הוא מבושש לצאת כבר מזה כחודשיים.

> ואילו העיתונאית סיון רהב מאיר נצפתה השבוע ברחבת כיכר ספרא בירושלים, בדרכה להנחיית אירוע יום הולדת 80 לזמר יהורם גאון. באותו אירוע, אגב, מעד ראש הממשלה בעת שירד מבימת הכבוד.

> והנה חידה: האם מטאור פוליטי באחד מאתרי האינטרנט החרדיים, שעבר בעבר בחינמון מפורסם שלאחרונה חלו שינויים בעריכתו, ישוב לעבוד בקרוב לכור מחצבתו? לבקלינע נודע כי העלם מתחבט בתוך נימי נפשו בשאלת הפרסה.

> יום שישי בצהרים, עיר הקודש. יושבים לסכם את השבוע – עורך חדשות משפחה יוסי אליטוב, האיש הנסתר ואחד החזקים בש”ס דודו עמאר, דובר הרבנות הראשית לישראל קובי אלתר, ומי כמובן מגיע ומצטרף – הצלם האגדי שלומי כהן.

את השבת כבר עשה כהן, כמה שעות לאחר מכן, בביתו של שלמה קוק מ’בקהילה’, וסעד את סעודת השישי כטוב ליבו ביין.

 

> והנה ידיעה שכל עולם הברנז’ה החילוני עסק בה: המקובל רבי רפאל מאמו מקרית אתא, חיתן ביום חמישי האחרון את זוג הידוענים שחקן הכדורגל רמי גרשון והידוענית נטע אלחמיסטר, באולמי הלאגו שבראשון לציון.

ומי ששימש כעד בחופה היה ‏הנגיד ואיש החסד יוסי רעעה מבלגיה.

רמי גרשון סיפר לכתב הברנז’ה איציק אוחנה: “אני מגיע לרב מאמו מגיל 18, נקשרתי אליו מאוד. המסורת היהודית והדת חשובים לי, רציתי מאוד שיחתן אותי רב שאני קשור אליו ואוהב אותו, וזה כבוד גדול בשבילי”.

יצויין כי בערב חג השבועות-חג מתן תורה גרשון אף כתב אות ב”ספר התורה של עם ישראל”, ביוזמת הרב דוד אברהם פרסמן, כחלק מהרצון לייצר חיבור ואיחוד בעם ישראל.

> אנשי ‘ידידים’ עזרו השבוע למישהו שנתקע עם הרכב. אחד, דידי הררי. כמובן שהוא גם הקדיש לזה אייטם בתכנית, למה לא.

> רואים את הקולות: עקיבא וייס נצפה השבוע כשהוא משמיע לחסיד גור את קולו של הרבי מגור בעניין חוק הגיוס, אותו שידר ב’כאן 11′.

> העיתונאי יהודה שלזינגר שדרג הבוקר (ראשון) את תפקידו של סגן השר ליצמן, מסגן שר – לשר:

> ואפרופו שלזינגר, זוכרים את “טיסת השבת”? ובכן, אותו יהודה שלזינגר, היה בין הנוסעים שנטלו אחר כך חלק פעיל בהסברת מה שהיה שם במטוס, והוא קיבל – יחד עם שאר הנוסעים – זוג כרטיסי טיסה לאירופה. כעת הצדיק החליט לחלק אותם למי שראוי ל”פינוק”, וכך כתב בטוויטר: “מעוניינים להעביר שני כרטיסי טיסה לאירופה (הפיצוי מ’טיסת השבת’, לקחתי חלק פעיל ומעדיף להימנע ממראית עין…) לאנשים שצריכים. אם מכירים חיילים, תושבי דרום, (כתבים פוליטיים) אנשים שזקוקים לפינוק והפוגה. בפרטי”.

> לא תאמינו איך מצליח העיתונאי רפי פרלשטיין להפוך פעם אחר פעם את איש הצללים יוסף חיים כלף לרוח רפאים:

מוזיקה:

> אם יש לכם אירוע בי”ג תמוז ועדיין לא השגתם זמר, אז הצמד ישראל סוסנה – רולי דיקמן, ישמחו לפנות אליכם. הסיבה: זוג שעזב שידוך הודיע לדיקמן ההמום כי הוא ובת זוגו – כבר לא.

> וברכת מזל טוב לזמר שלומי גרטנר לרגל אירוסי בתו. והנה תמונה של המאורסים הטריים:

> בקליינע, שגדל על “חסידישקייט” של מנחם טוקר, שמח לבשר לכם כי חברת התעופה אל-על תקרין בטיסותיה את התוכנית לצפייה “חסידישקייט” בהגשת מנחם טוקר. התכנית תוקרן בכל הטיסות ובאפליקציה.

 

 

> ועוד ידיעה מרעישה מתחום המוזיקה, שהרימה גבות רבות אבל התבררה כנכונה: אחרי שנים רבות, דרכיהם של הזמר איציק דדיה והמפיק דוד פדידה נפרדו. דדיה כבר פרסם מספרים חדשים להזמנת אירועים.

> זמר הקומזיצים פיני איינהורן, נצפה השבוע כשהוא קונה ממתקים ופיצוחים ב”פיצוח משיח”.

> הצלם ברוך עזגוואי הצטלם לצדו של גדול הזמר אברהם פריד, בעוד זה הולך לתומו בשכונת מגוריו קראון הייטס, חמוש כמובן בכובע וחליפה.

 

 

> ענק הזמר מרדכי בן דוד ובנו יידל ורדיגר, שהו בימים האחרונים בארץ הקודש, עד ממש רגע לפני חג השבועות, זאת לרגל העבודה על האלבומים החדשים של שניהם. בן דוד הפתיע כשחזר לעבוד עם ותיק המעבדים מונה רוזנבלום, ואילו יידל נצפה לראשונה באולפנם של הצמד קליין-ברי, יחד עם הזמר אהרן רזאל.

רזאל מרביץ תורה ביידל:

מונה ומ.ב.ד. מחדשים ימיהם כקדם:

ולבסוף, השניים סיימו את ענייניהם כאן בארץ ונצפו בחזרה בשדה התעופה:

> תעשיית המוזיקה החסידית סערה השבוע לאחר ש’קו עיתונות’ פרסם את מחירון החתונות של ענקי הזמר (שוואקי: 120,000 ש”ח; מ.ב.ד. 20,000 דולר; פריד 76,000 ש”ח). וכמובן, אי אפשר היה להימלט בלי הבדיחה כי בעקבות הכתבה “במשרדי רשות המיסים דלקו השבוע האורות שעות נוספות”…

> הזמר יצחק רייס ישיק בשבועות הקרובים סינגל חדש, והפעם לזכר אחיו ז”ל שהלך לעולמו. בקליינע קיבל עידכון כי הסינגל הולך להיות סופר מרגש.

> אהרל’ה סמט (ומשאית אוסם) נצפו ביום שישי בבורו פארק:

> הזמר נמואל הרוש, שגם השיק קליפ חדש, תפס השבוע לסלפי בציון הרבי מלובביץ’ בניו יורק את השגריר דיויד פרידמן

מן הגורן ומן היקב

> עקיבא חופי, יועץ החקיקה המסור בלשכת ח”כ מיכאל מלכיאלי, התמנה השבוע לעורך דין רשמי. שאפו וברכות.

> מאות פרילנסרים עצמאים חרדים נצפו ביום חמישי האחרון בפינת הרחובות רבי עקיבא-ירושלים בעיר בני ברק. המקום: מרכז אחים לעסקים ויזמות. לא מדובר על עוד הרצאה או ביקור של מנטור כלשהו. בקליינע גילה שלמקום הובא מנכ”ל חדש בשם אהרון גפני, שהרים יחד עם הקופרייטר המוכר, יהודה אדלר, יום יעוץ והרצאות עם מיטב המנטורים במגוון תחומים שונים.

בקליינע מאחל לגפני סיפתח מושלם.

> השבוע אירח סמנכ״ל ‘פרוג’ יוסי הלפרין את מנהל הפעילות של בנק הפועלים במגזר החרדי, אלי רבינוביץ, ומנהלי סניפים בכירים בפועלים בירושלים, בחממה למעצבות חרדיות של מכללת בית פרוג כדי לראות מקרוב איך מצמיחים עסקים קטנים מוצלחים במגזר החרדי ועל הדרך גם לתת טיפים ליוצרות המוכשרות.

כמובן שהחברים המסורים הגיעו לפרגן.

ריתחא דאורייתא: בליל שישי האחרון נצפו בטשולנט של ’בובע׳ בבני ברק, נאמן ביתו של נשיא המועצת חכם שלום כהן, מאיר פנחס, והעורך דין הטרי עקיבא חופי, בשיחה פוליטית.

> בערב חג השבועות באלעד, בכיר השיטור העירוני איציק אדרי ומנהל מחלקת הנוער יחיקם גמליאל, חילקו משלוחים מתוקים לאלמנות בעיר ושימחו אותם.

המשך שבוע טוב!

אהבתם? עשו לנו לייק!

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected] או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.