10 הנשים המשפיעות לשנת 2018

היו לנו הרבה יותר מ-10 משפיעות בשנת 2018, אבל החלטנו לבחור עשר נשים שעשו בתחומן והשפיעו, בפוליטיקה, בעיתונות, בתקשורת, בנדל”ן, ביח”צ וברשתות החברתיות. אלו שפרצו גבולות, עשו היסטוריה ופילסו את הדרך לבאות אחריהן. זאת השנה האזרחית שהיתה

1. פוליטיקה: איילת שקד שרת המשפטים 

איילת שקד שרת המשפטים // צילום: פלאש 90
איילת שקד, בת 42, נשואה לטייס ולה שני ילדים, בן ובת. 
שרת המשפטים היא קילרית אמיתית. חדורת רוח לחימה ומאד משימתית. מאד חרוצה, ומאד יעילה.
ציטוט: לאחרונה נשאלה: אחד הסקרים האחרונים הכתיר אותך כפופולרית בין שרי הממשלה, לפני נתניהו, לפני בנט. איך את קוראת את התוצאה הזאת?, והשיבה: “אני מוחמאת מאוד. אני שמחה שמעריכים את העבודה הקשה שאני עושה. בעיקר, אנשים מעריכים את העובדה שלאחר ארבעים שנה שהימין בשלטון אך לא שלט אנחנו מיישמים סוף־סוף את האידיאולוגיה שלשמה נבחרנו”. (איילת שקד, ספטמבר 2018).
שקד מנסה למתג את עצמה כמנהיגת הימין החדשה. כעת בחירות 2019, נחכה ונראה מה יהיה איתה ולאן פניה מועדות.

2. פוליטיקה: שולי מועלם – מצטרפת טרייה ל’ימין החדש’

שולי מועלם רפאלי יו”ר הבית היהודי // צילום: פלאש 90

שולי מועלם שימשה בכנסת ה-19 יו”ר סיעת הבית היהודי, כיושבת-ראש שדולת חברות הכנסת, השדולה לשוויון בבריאות והשדולה למען העגונות ומסורבות הגט. השבוע הצטרפה עם בנט ושקד ל’ימין החדש’, המפלגה החדשה של נפתלי בנט.

נשואה היום לאלי רפאלי ולה 4 ילדים (2 בנות מנישואיה הקודמים לבעלה הראשון, סגן אלוף משה מועלם, ממנו יש לה שתי בנות. מועלם היה הקצין הבכיר ביותר שנהרג באסון המסוקים).
שולי מועלם-רפאלי זוכה בתואר חברת הכנסת החברתית מכולם. על פי המדד, היא זוכה בתואר בזכות נוכחות גבוהה בהצבעות בנושאים חברתיים כלכליים. לזכותה עמדו גם הצעות חוק להטלת הגביה של דמי מזונות על ההוצאה לפועל, להעדפת תוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון והצעת חוק ולמניעת עיקול משכורות צבאיות לחיילים.

3. יועצת התקשורת החרדית – רבקה פאלוך

רבקה פאלוך יועצת תקשורת // צילום: מתוך יוטיוב
רבקה פאלוך, נשואה אמא ל-7 ילדים, מתגוררת בבני ברק
ב-2016 התמנתה ליועצת במשרד ראש הממשלה. רוב פעילותיה נעשים מאחורי הקלעים לטובת הציבור החרדי. בשנים האחרונות היא גם מייעצת לראה”מ בענייני חוקה. 
רבקה פאלוך היא חברה קרובה של שרה נתניהו רעייתו של ראש הממשלה. בפרשת רמון  – היא העידה עדות שקר, וקיבלה על כך ביקורת רבה.  
רבקה דואגת לסטודנטיות החרדיות השואפות לעבוד בשירות המדינה. היא מטפלת במקרים רבים המגיעים לשולחנה ומנתבת אותם לחברי הכנסת ועד לוועדות בכנסת כדי לשפר את השירות לאזרחים ולשפר את תנאי חייהם.
חני הורוביץ אשת נדל”ן

 

חני הורוביץ נשואה אמא ל-10 ילדים, מתגוררת בסביון.

מנהלת כבר עשור חברת נדל”ן מצליחה, לפני שנתיים זכתה בטייטל “אשת חייל של ענף הנדל”ן” – אשת משפחה למופת שמצליחה לשלב בין הבית הפרטי לעולם העסקי, בעלת השכלה, הרבה אמביציה ובעל תומך. היא מקדמת בניית 880 דירות בשלושה אתרים בתל אביב. “היחס הוא תמיד 1 ל-3 למשל, באחד המקומות נהרוס 120 דירות ישנות, כדי לבנות 370 דירות חדשות. יחס מקובל כמבטיח רווחיות סבירה”, הסבירה לאחרונה.

ציטוט: עולם העסקים מלא בגלים, לעיתים סוערים. כדי להתמודד עם הגלים, צריכה כל אישה לפעול בחוכמה, ללמוד את הכללים ולבחור את המטרות הנכונות. אני מאמינה שכך עשיתי. אני מבקשת להדגיש, להדגיש מאד שעשרה ילדים הם ברכה עצומה, מקור נפלא לאהבה, לסיפוק, לשמחה. אני לומדת מהם המון והם מעניקים לי תעצומות נפש, כוח ועוצמות עצומות.

5. משפט – השופטת החרדית הראשונה חוי טוקר

חוי טוקר // צילום: פלאש 90

 

חוי טוקר, בת 42 אמא ל-4 ילדים מתגוררת בירושלים, שופטת בית משפט השלום בירושלים. 
מונתה לפני מספר חודשים כשופטת בבית משפט השלום בירושלים במהלך שהובילה שרת המשפטים איילת שקד, ובכך הפכה לשופטת החרדית הראשונה. היא נולדה בלונדון, לדבורה בת הרב שרגא פלונצ’ק, ראש ישיבת עץ חיים־וילרייק ליד אנטוורפן, ולרב רפאל וואלף, ממקורביו של הרב שך. בילדותה עלו הוריה לישראל, והיא גדלה ולמדה בלב המיינסטרים החרדי הליטאי בבני ברק, כבכורה בין 12 אחים.
לאחר לימודים בסמינר וולף ובסמינר החדש, המשיכה טוקר ללימודי תואר ראשון במשפטים במכללת רמת גן, ואת התואר השני במשפטים קיבלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את הקריירה המשפטית שלה היא החלה כמתמחה בבית משפט השלום לענייני תעבורה, ובהמשך שימשה כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בירושלים. משם הדרך אל הפרקליטות הייתה קצרה.

6. עיתונאות – ריקי (רבקה) רט 

ריקי רט – עיתונאית
ריקי רט, נשואה ואמא ל – 5 ילדים. גרה בפתח תקוה.
עיתונאית במקור ראשון, מפרשנת בערוץ 10 בענייני המגזר הדתי, מנחת אירועים וכותבת טורים בבמות שונות. פעילה בעמותת בת מלך, המסייעת לנשים מוכות מהמגזר הדתי והחרדי, כבר כעשר שנים.
מראיינת אנשים מרתקים בעלי עשייה משמעותית. או חוויה, מעידה על עצמה “מכל מלמדי השכלתי”. בשבילה זו זכות גדולה לפגוש אנשים חכמם, יצירתיים ומוכשרים.
ציטוט: “אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה. לפעמים אנחנו נורא נורא מנסים להגיע לדברים  – להתקדם בעבודה, לקנות חפץ מסוים, להתחבר עם אדם מסוים, זוגיות עם מישהו ספציפי, ומרוב שאנחנו עסוקים בלרצות, אנחנו שוכחים שהדברים לא תלויים בנו. זה לא אומר שאסור לשאוף ולהתאמץ כדי להשיג מטרה מסוימת, אבל חשובה גם היכולת לדעת שבסופו של דבר לא אנחנו המחליטים”.

7. אופנה – שיראל אברהמי

שיראל אברהמי – אופנה
שיראל אברהמי, בת 25 אמא ל-3 ילדים. מתגוררת בכפר חב”ד. בעלת אתר אופנה המשלבת צניעות וסגנון.
זכתה השבוע בפרס “המיזם החדשני בתחום האופנה לשנת 2018”
באמצעות האתר היא מאפשרת ונותנת לך את כל המידע והקניות,  בהתאם לצרכים שלך ולגבולות שלך כאישה. “אשה שאוהבת אופנה יודעת עד כמה חשוב מאוד להתלבש בקפידה, עם תשומת לב לפרטים, וכיצד הגבולות שהוטלו עלינו על פי חוק הצניעות של התורה גרמו לשאיפה זו להשגה”, הסבירה לאחרונה.
היא מאמינה ביכולת של נשים להיות עצמאיות וחזקות. “סדר העדיפויות הראשון שלנו כנשים הוא משפחה לפני הכל, המצפון והאמהות. ללא הבדל גזע, דת ומסורת”.
ציטוט: את הפרס שלי אומנם, אני מקבלת מידי יום ממכן כשאתן רוכשות מהאתר שלנו ממתינות בהתרגשות לחבילה שתופיע בפתח הדלת ונהנות מהשמלות. אבל כשקיבלתי את הפרס הרגשתי שקיבלתי חותמת עשיתי את זה טוב ועשיתי את זה בגדול ! אם אני יכולה – גם את יכולה!”

8. זמרת – ציפי קולטניוק 

ציפי קולטניוק – זמרת

נשואה ואמא  -4 מתגוררת ברחובות. כותבת שירים, מלחינה, זמרת ומרצה להעצמת נשים,

מושפעת ממוסיקה חסידית ומוסיקה קלאסית שעליהם גדלה. היא אף פעם לא מחליטה להלחין שיר, אלא מחכה שהשירים יגיעו אליה. הם מגיעים ברגעים מיוחדים של התמודדות עם קושי או שמחה גדולה. מעצימים קודם כל אותה ואת הכח הזה שיש בהם חשוב לה  להעביר הלאה.

הוציאה את הדיסק הראשון ‘בשבילך נברא העולם’ שאיתו התחילה להופיע בישראל ומחוץ לה, בפני נשים ונערות. ב-2017 הוציאה את הדיסק השני ‘קומי’. בהמשך השנה הופיעה בכנסי נשים יחד עם הרצאה של חני וינרוט על סיפורה האישי.

ציטוט: “אני מאמינה שמי שנתן לנו את הכישרונות ואת היכולות הוא זה שקבע את הדרך, הגבולות והחוקיות ולכן חייבת להיות דרך בלי לפרוץ את גבולות ההלכה”.

 

9. ספורט – בטי דויטש

בטי דויטש – ספורט

בטי דויטש בת 29, אמא ל-5 ילדים, חרדית תושבת הר נוף, ניצחה במקום הראשון במרתון ירושלים – מבין כל הנשים הישראליות.

בטי ניצחה השנה במרתון ירושלים, את כל הריצות האלה היא התחילה לעשות כדי לפרסום את הארגון שהוקם לזכר בת דודה שלה, ‘בית דניאלה’. בטי עולה חדשה מארה”ב והזוכה במקום הראשון מבין הנשים הישראליות במרתון ירושלים שנערך השנה. בזמן של 03:09:50. בטי מסמנת את היעד הבא שלה והוא לייצג את ישראל באולימפיאדה.

ציטוט: “זו ממש מתנה מהקב”ה. הוא נותן לנו את כל הכישורים והיכולות. כל מה שהשגתי, זה רק בעזרתו. הכל סייעתא דשמיא”,  לדבריה, “ההרגשה היתה מדהימה, אבל מה שבלט בשבילי באופן אישי היא ההרגשה שהשם מלווה אותי בכל צעד”.

10. רשתות חברתיות – אורית שוהם ראב”ד 

אורית שוהם ראב”ד – רשתות חברתיות

 

אורית שוהם ראב”ד נשואה ואמא ל-3 בנות,מתגוררת בירושלים.

שפית הרשתות החברתיות, דוגמנית למידות גדולות, בלוגרית, מדברת בעיקר על העצמה נשית, נשים במידות גדולות יכולות להתלבש יפה ואופנתי. בעלת קבוצת נשים בפייסבוק מעל 37,000. מביאה לעוקבים סרטונים מצחיקים ומדברת על אופנה וביוטי.

הקבוצה מעניקה לה את העונג להתייעץ עם חברות על התאמות, על מציאת פריט מסוים בצבע מסוים, ועל סתם פירגונים כיפיים. הקבוצה היא לנשים בלבד והיא ממש בית שני לנשים שאוהבות להתלבש בעצמם ולהלביש את ילדיהם.

ציטוט: “אופנה בשבילי זה המון, אני חובבת אופנה ואיפור ברמות והמסר שאני רוצה להעביר לנשים הוא שכל אחת בכל מידה יכולה להראות מיליון דולר. אין אישה לא יפה, יש אישה לא מטופחת”.

“אם את במידות גדולות, לכי לחנות ייעודית ותיהני”.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה איריס שטרק נשיאת לשכת רואי חשבון?

  מוזר ששכחתם את איריס שטרק נשיאת לשכת רואי חשבון לראשונה לאחר 87 שנה
  ההשפעה שלה על המשק קצת יותר גדולה מכל מי שהוזכר פה
  והיא גם דתיה…

  .. |
  הגב