121 עולים מאוקראינה נחתו בישראל – נתניהו נדבק לאלקטורט החדש

נתניהו ל-121 עולים מאוקראינה שנחתו הבוקר: ״כאן זהו ביתכם. שמח שהגעתם הביתה״

121 עולים החדשים מאוקראינה התקבלו הבוקר (שני) בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס ייחודי שהתקיים למרגלות המטוס. ראש הממשלה עלה לבטן המטוס מיד לאחר נחיתתו וברך את העולים באופן אישי. העולים, שהגיעו בטיסה מיוחדת שאורגנה בידי הקרן לידידות, התרגשו לנוכח קבלת הפנים המיוחדת שאורגנה עבורם שבה נכחו בין היתר גם שר הקליטה יואב גלנט ונשיאת הקרן לידדיות יעל אקשטיין. ״אנחנו עושים הכל כדי לעזור לכם העולים עם קליטתכם בארץ״ אמר שר העלייה והקליטה גלנט בנאומו לעולים.

העולים דיווחו כי בחרו לעלות לישראל בשל קשיים כלכליים במדינה והתנכלויות אנטישמיות ״בני התבקש בידי הגננת שלו להסיר את המגן דוד שעל צווארו״ סיפרה אולגה חינוי תושבת קייב שעלתה הבוקר לישראל יחד עם בן זוגה ובנה וצפויה להתיישב בקצרין. שיאנית הקליטה תהיה העיר חיפה שתקלוט 24 עולים. העולה המבוגרת ביותר בטיסה זו היא בת 78 והעולה הצעיר ביותר בן 11 חודשים בלבד. עוד נמסר מהקרן לידידות כי סך הכל יגיעו 40 ילדים מתחת לגיל 18, שהם שליש מהעולים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לעולים בטקס קבלת פנים מיוחד, לחץ את ידי העולים ושאל לשלומם. ״אני שמח במיוחד לראות את הילדים שעלו היום לארץ. הילדים האלו זוכים לעתיד נפלא כאן בישראל, כאן הוא ביתכם, זהו מקומכם. ואני מזמין אתכם לשתף אותי בקליטתכם כאן ואם יהיו לכם בעיות, אני כאן לשירותכם״.

שר העלייה והקליטה, אלוף (במיל׳), יואב גלנט שנכח בטקס קבלת הפנים אמר: ״שמחנו לקבל היום בברכה את פניהם של 121 עולים מאוקראינה. קליטת עלייה מכל רחבי תבל במדינת ישראל היא יעד חשוב בפני עצמו, וצורך חיוני בביצור חוסנה של מדינת ישראל וחיזוק העם היהודי. מתחילת השנה ועד היום קלט משרד העלייה והקליטה למעלה מ- 17 אלף עולים חדשים מכל רחבי תבל, גידול של 25% עולים ביחס לשנה שעברה. בקיץ הקרוב צפויים להגיע עוד אלפי עולים מכל רחבי תבל – משרד העליה והקליטה פועל במלוא המרץ על מנת לספק עבור כלל העולים את מירב הכלים והשירותים הנדרשים לשם הסתגלות מהירה ונוחה בביתם החדש.״

 

צילום: נעם מוסקוביץ׳

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.