15 מיליון למען נוער בסיכון

“אני מודה לשר האוצר שמוכיח כל פעם מחדש את האנושיות והאיכפתיות שלו כלפי הציבור בישראל”.

כ-20,000 תלמידים בישראל מתגוררים ומתחנכים בכפרי נוער כשרובם הגדול הם נערים בסיכון. לאחר שלמעלה משני עשורים לא יצרו התאמות תקציביות שיספקו את הצרכים הדרושים עבור חניכי כפרי הנוער, ח”כ מירב בן ארי (כולנו) בשיתוף עם הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות, פנתה לשר האוצר, משה כחלון שהבין את המצוקה ואישר תוספת תקציבית של 15 מיליון שקלים.

ח”כ מירב בן ארי קיימה פגישות רבות עם מנהלי כפרי הנוער, מדריכים ועם נערים השוהים במוסדות אלו. בנוסף, בן ארי יצאה לשטח וסיירה בכפרי נוער ברחבי הארץ, על מנת להבין את שורש הבעיה ולטפל בה בצורה המיטבית. לאחר שפנתה לשר האוצר, משה כחלון שמכיר את הנושא מקרוב, החליט לדאוג לנערים ואישר את התוספת.

שר האוצר ויו”ר כולנו משה כחלון: “כפרי הנוער הם מוסדות חברתיים מהמדרגה הראשונה שאפשרו לעשרות אלפי בני נוער להשתלב ואף להוביל את החברה הישראלית לאורך השנים. לכל נער ונערה מגיעה אותה ההזדמנות להצליח, וזה לא משנה מה הן נסיבות חייו. זו האחריות שלנו כחברה וזו האחריות שלנו כמדינה. תוספת התמיכה היא חלק מהמדיניות החברתית שאנחנו מובילים וברגע שח”כ מירב בן ארי פנתה אליי בנושא, היה ברור שאנחנו נתמוך ונעמוד לצד כפרי הנוער והנערים ונערות המתחנכים בהם.”

ח”כ מירב בן ארי, יו”ר השדולה למען כפרי הנוער והפנימיות: לאחר שבמשך שנים כפרי הנוער נאלצו להתמודד עם קשיים כלכליים כדי לאפשר לנערים רמת חיים טובה, הצלחנו להביא תוספת תקציבית משמעותית. הישג חשוב שישפר את חייהם של הנערים והנערות שלומדים וחיים בכפרי הנוער. אני מודה לשר האוצר שמוכיח כל פעם מחדש את האנושיות והאיכפתיות שלו כלפי הציבור בישראל”.

אבי נאור, מייסד ויו”ר הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות: ״לאחר כ-20 שנה שבהם תקציב סל לאור לא עודכן אני שמח על ההישג הזה שמהווה סיוע נוסף לילדים ונוער במצבי סיכון בכפרי הנוער. אני מודה לח״כ מירב בן ארי ,למשרד האוצר ולמשרד החינוך על המאמצים הרבים שהיא משקיעה בשיפור חייהם של המתחנכים בכפרי הנוער אני סמוך ובטוח שנמשיך יחד לקדם נושאים נוספים לרווחתם של התלמידים״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.