15 שנים להתנתקות: שרי כחול לבן סיירו במוזיאון גוש גוש קטיף

לקראת ט’ באב, ובמלאות 15 שנים להתנתקות – שרי כחול לבן עומר ינקלביץ’ ואלון שוסטר סיירו הבוקר (ד’) במרכז מורשת גוש קטיף בניצן, וקוראים לאחדות בעם

במסגרת ציון 15 שנה להתנתקות ולקראת ט’ באב, יזמה שרת התפוצות עומר ינקלביץ’ ביקור משותף יחד עם שר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר במרכז מורשת גוש קטיף בניצן.

לאור הצורך באחדות בעם ובממשלה, על רקע הקיטוב המתגבר, ובפרט ערב תשעה באב, בחרו צמד השרים ממפלגת כחול לבן, אלון שוסטר מקיבוץ מפלסים ועומר ינקלביץ’, לבקר יחדיו במרכז להנצחת גוש קטיף, המסמל תקופה של מחלוקת ציבורית גדולה בחברה הישראלית.

השרה ינקלביץ’: “ביקשתי מהשר שוסטר לסייר יחד, דווקא מפני שדעותינו האישיות חלוקות בעניין העקירה מגוש קטיף. גם אלון שהוא איש התיישבות יסכים איתי, שמפעל ההתיישבות בגוש קטיף היה מפעל התיישבותי וחינוכי מרשים. אני אגיד *שעקירת ההתיישבות שם הייתה צעד מוטעה שהביא בעקבותיו מדינת טרור, ואלון יגיד שזה היה צעד הכרחי לטובת השלום. שני קצוות, באותה מפלגה, והנה הגענו לכאן יחד. בפרט בערב תשעה באב, יום החורבן הלאומי של עם ישראל, אני מאמינה בשיח מאחד גם בין בעלי דעות קוטביות״.

אתמול (ג’) התקיים בכנסת ישראל יום הציון ל-15 שנים להתנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון.

השר אלון שוסטר אמר במליאת הכנסת ביום לציון 15 שנים להתנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון: “במשאים ומתנים העתידיים, חובתנו לשאת עימנו לחדרי הדיונים את הצלקות והכעסים, האכזבות והתסכולים אבל גם את הריפוי והשמחה, גם את התקווה והאמונה. אני לוקח עימי מאירועי קיץ 2005 גם את המחיר הכבד שישראל שילמה למען עתיד טוב יותר לפלשתינאים ולישראלים, גם את הסכנה שבפעולה חד צדדית, גם את הבעייתיות שבהחלטה אסטרטגית שנוייה במחלוקת פנימית, גם את הכישלון בהשגת רגיעה ביטחונית וגם את הפסקת השליטה הישירה על העם השכן.”

במהלך הביקור במרכז מורשת גוש קטיף אמרה שרת התפוצות, עומר ינקלביץ’: “עקירת גוש קטיף היא פצע מדמם שעדיין פתוח בגוף האומה. הרגשתי בבשרי את כאבם של העקורים, חלוצי גוש קטיף היו מלח הארץ, הטובים שבבנינו ובבנותנו. מדינת ישראל כולה חייבת להם המון. המסקנות שעלינו להסיק, בין היתר, מעקירת גוש קטיף היא, שפינוי יישובים ושטחים לא מוביל לשלום. היא הביאה להקמת מדינת הטרור בעזה שקמה בעקבות כך, זה תמרור אדום שצריך להנחות אותנו בכל פעולה מדינית”.

בסיום הסיור, נפגשה השרה ינקלביץ’ עם הרב יגאל קמינצקי, ששימש כרבו של גוש קטיף עד הפינוי וכיום מכהן כראש הישיבה הגבוהה שהוקמה בניצן. השרה חתמה על כד היסטורי עם כיתוב מגילת העצמאות שהעניקו מתיישבי גוש קטיף לנשיא חיים הרצוג.

מנהל מרכז קטיף, מר מוכי בטר, הודה לשרים על הביקור והביע סיפוק מכך שכל גווני הקשת הפוליטית מציינים 15 שנים לעקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.