18 בכירי דאעש חוסלו בסוריה; בין ההרוגים – אמריקני

על רקע ועידת נאט”ו המתכנסת בבריטניה, מדווחים גורמים בסוריה כי 18 בכירים בארגון האסלאמי הקיצוני חוסלו בתקיפה של חיל האוויר במזרח המדינה

המאבק העולמי בדאעש נמשך: על רקע ועידת מנהיגי נאט”ו, הנערכת היום (ו’) בבריטניה, וצפויה לעסוק בין היתר במלחמה בארגון האסלאמי הקיצוני, גורמים בממשל הסורי מדווחים כי 18 בכירי דאעש נהרגו בתקיפה של חיל האוויר של צבא אסד שהתרחשה ביממה האחרונה.

על פי הדיווחים בסוריה, התקיפה אירעה במעוז של הארגון במזרח המדינה. חלק גדול מההרוגים הם לוחמים שהגיעו מרחבי העולם לסוריה ועירק, על מנת להצטרף לשורות דאעש. לפי הדיווח, בין ההרוגים ישנו גם אזרח אמריקני.

גורמים בארגון סורי לזכויות אדם ציינו כי התקיפה התמקדה בבניין ששימש לפיקוד ולשליטה של דאעש במחוז דיר אזור.

עיראק: מבקשים מארה”ב שתסייע

במקביל, המאמצים הבינלאומיים ליצירת קואליציה נגד דאעש נמשכים. בריאיון שהעניק הלילה לרשת CNN, אמר נשיא עיראק, פואד מאסום, כי איום דאעש יכול להיפתר בקלות במידה וארצות הברית תסייע למדינתו ולשכנותיה להילחם באנשי הארגון. “אני מבקש מארצות הברית שתעזור לעירק במלחמתה בטרוריסטים מאחר והמדינה נמצאת במצב שביר מאוד”, אמר מאסום.

טרם כינוס מנהיגי נאט”ו, הצהירו נשיא ארה”ב ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון כי יקימו קואליציה נגד ארגון המדינה האסלאמית.

שני המנהיגים ינסו להקים בשולי ועידת נאט”ו קואליציה צבאית ופוליטית שתכלול מדינות שונות, ביניהן גם מדינות מפתח במזרח התיכון, שבכוחן להרוס את תשתיות הארגון בצפון עירק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.