אייכלר: יש למנוע את חילול הקודש בכותל המערבי על ידי פרובוקציות שונות

בעקבות חילול הקודש בכותל המערבי בראש חודש ניסן האחרון, כשקבוצת רפורמיות התעטפה בטליתות וערכה פרובוקציה, פנה ח”כ ישראל אייכלר לשר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ’, ולמפקד מחוז ירושלים, יוסי פריאנטה, להזכירם את ההתחייבות שנתנו, כי יותר לא יאפשרו הפרת הסדר הציבורי ויצירת מדנים ופרובוקציות בכותל המערבי.

במכתב מפורט ששיגר לאהרונוביץ’ כתב אייכלר כי “בכל ראש חודש באה קבוצת נשים שמקבלות כסף מהרפורמים בארצות הברית, לחולל פרובוקציות מלאות בוז ושנאה למתפללים הקבועים ליד הכותל המערבי. לאחר הפרובוקציות בראש חודש ניסן תשע”ג, שחוללה קבוצת נשים, ובראשן ח”כיות המצהירות בגלוי על כפירתן בקדושת הכותל המערבי, קיימנו דיון בכנסת סביב נושא זה”.

“בדרך כלל המשטרה מנעה מהן להפוך את המקום הקדוש לכיכר ההפגנות של המדינה. בראש חודש ניסן באו לבטא את הבוז שלהם לטליתות ולסדרי התפילה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. אף אחד מהמתפרעות לא נעצרה, למרות שזו עבירה על החוק ועל פסיקות הבג”צ החילוני והפרת הסדר הציבורי”.

“הח”כיות שגויסו להפגנה שהצהירו בגלוי על כפירתן בהשראת השכינה בכותל המערבי גם הן לא הורחקו. הפעם זה היה שבוע לאחר שח”כ משה פייגלין הורחק מהר הבית, מתוך כבוד לוואקף ולסדר הציבורי.

בדיון בכנסת הבעת עמדה ברורה לעמוד בתוקף על ביצוע החוק ופסיקת בג”צ, גם אצל הכותל המערבי. מפקד מחוז ירושלים יוסי פראינטה הבטיח למנוע בעתיד פרובוקציה וכל הפרת חוק וסדר ציבורי ברחבת הכותל המערבי. הוא אף פרסם הודעה ושלח מכתב לקבוצה העויינת, להימנע מהפרת החוק ופסיקת בג”צ”.

יש להתארגן מראש

“הפעם אקדים לבקשך להתארגן מראש, לקראת ראש חודש אייר שחל השבוע, להגן על שמירת הסדר הציבורי, ולהציב מראש מספיק אמצעים ושוטרים, למנוע את הפגיעה ברגשות מליוני יהודים שהכותל המערבי הוא נשמת אפם ואמונתם. להבדיל, מן המפגינות, העם היהודי ברובו כן מאמין בשכינה השורה על הכותל המערבי.

“בכל מקום ציבורי שאין בו שום קדושה, יש אנשים המוסמכים כחוק, לקבוע את סדרי ההתנהגות במקום. אפילו בכבישים או בבנין הכנסת ואפילו בסניף דואר, אין אנרכיה. ולא תהא כהנת כפונדקית. רק המקום הקדוש ביותר בעולם, יהיה למרמס בידי כל אנרכיסט שיחליט להפוך את הכותל לככר ההפגנות?!”

“יש להקפיד על סדרי התפילה וההתנהגות שנקבעו על ידי רב המקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, הממונה על פי החוק על הכותל המערבי ורחבתו. יש להפעיל את שלטון החוק, נגד כל פרובוקטור לא פחות ואף יותר מאשר נגד הפרובוקציות בהר הבית”, כתב.

כזכור, התחייבה המשטרה בחודש הקודם כי לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי מצד הרפורמיות הבאות בגיבוי התקשורת וח”כיות אנטי דתיות. “המבחן יהיה בראש חודש זה, והציבור נקרא להיות ערני למניעת חילול הקודש במקום הקדוש ביותר לעם ישראל”, אומר אייכלר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.