"2 מיליון ישראלים ידבקו באומיקרון"

פרופ' סגל שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm על התפשטות האומיקרון בישראל, ואמר: "מבחינת מאומתים, אנחנו חוזים הדבקה מאוד מסיבית במדינת ישראל. אני צופה שבשבועות הקרובים נראה סדר גודל של 2 מיליון נדבקים"

פרופ' סגל שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm על התפשטות האומיקרון בישראל, ואמר: "מבחינת מאומתים, אנחנו חוזים הדבקה מאוד מסיבית במדינת ישראל. אני צופה שבשבועות הקרובים נראה סדר גודל של 2 מיליון נדבקים. אחד מכל 4 או 3 אנשים במדינה יהיה חיובי". עם זאת, הרגיע: "זה יוביל כנראה להתחלה של סוף הגל הזה. יחסית מהר, סדר גודל של 4-3 שבועות".

סגל העריך: "לא נעבור את שיא החולים הקשים שראינו בבתי החולים. זה תלוי בעיקר בכמה אנשים נוספים ילכו ויתחסנו כי הבוסטר נותן הגנה טובה מתחלואה קשה. יש סימנים מעודדים שמגיעים מדרום אפריקה, בריטניה, דנמרק שמדברים על זה שהאומיקרון משמעותית פחות אלים, כנראה פי 4-3 פחות סיכוי לתחלואה קשה".

על עניין ההגבלות אמר סגל. "כשהיה שכרגע מקדם ההדבקה שלו 2.7 אני מעריך, אתה צריך להוריד 70 אחוז מהמגעים לפני שנגיע לבלימה. זה לא דבר שניתן לעשות באף אחת מהמגבלות שאנחנו מסתכלים עליהן. זה דבר שניתן לעשות רק עם סגר מאוד הדוק. אני לא חושב שיש צורך לדבר על צעד כזה, שאר ההגבלות לא עוזרות".

ד"ר אורלי גרינפלד מנהלת רפואית במטה ההסברה אומר לרונן כץ בקול ברמה: "אנחנו עדיין לא במצב של אי ספיקה אבל אנחנו נגיע לזה מאד בקרוב. קצב ההכפלה הוא כל שלשה ימים ובתוך שבוע נהיה עם 20,000 מאומתים ביום.הנתונים מהעולם מעלים שהאומיקרון פחות אלים, אבל עדיין יש מאושפזים ומקרי מוות וכשמדובר על כזו כמות של הדבקה, נגיע למאות חולים קשים בבתי חולים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *