22% מבתי העסק בחולון ובבת-ים לא נרשמו הכנסות כנדרש

במבצע ביקורת שערך משרד פקיד שומה חולון, ביום שישי האחרון, ב-23 עסקים בתחום המסחר ונותני השירותים, להם פעילות גבוהה בימי שישי, עלה כי בקרב 22% לא נרשמו הכנסות כנדרש.

בחנות פרחים נערכה קניית ביקורת ותצפית, במהלכה נראה כי בעל העסק לא רושם את הכנסותיו, כמו גם הכנסות מיום קודם, ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי בסכום של 2,415 ₪. בעל חנות הפרחים מיהר להצהיר על כוונותיו ואמר: “אני מתכוון לרשום בסוף החודש”. בעליה המבולבל של חנות מכולת, שלא רשם את הכנסותיו טען פשוט, “התבלבלתי”, ולא הוסיף. בדוכן לממכר מאכלים דרוזים, נצפתה הבעלים כשהיא אינה רושמת הכנסות בסכום העולה על 700 שקלים. לכשנשאלה לפשר הדבר השיבה: “יש לי את הספרים בבית ואני מתכוונת לרשות בבית..” מבדיקת הקופה של בעלת מכון לקוסמטיקה נמצאו שוברי אשראי בסכום העולה על 3,000 ₪, שלא תועדו בספרי העסק. בעלת המכון אמרה למבקרים: “אני יודעת שאני לא בסדר, אני מצטערת”. בעלת מכון לקוסמטיקה אחרת, שלא רשמה בספרים 2 צ’קים בסכום של 560, ₪ ו-300 ₪ טענה: “אני רושמת את הצ’קים ביום הפירעון”.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.