161,081 תינוקות שנולדו ו-28,645 עולים חדשים • ישראל התשע”ה במספרים

עם סיומה של שנה ה’תשע”ה מפרסמת רשות ההגירה והאוכלוסין את הנתונים והמספרים המלאים של השנה שחלפה. איזה שם הכי נפוץ בישראל? באיזה קרב ניצח מוחמד? וכמה זוגות זכו להקים בית? הנתונים המלאים – בפנים

השנה שהיתה – במספרים: עם סיומה של שנת ה’תשע”ה, מפרסמת רשות האוכלוסין וההגירה את הנתונים הרשמיים לגבי אזרחי ישראל לשנה החולפת.

במהלך השנה, נולדו 161,081 תינוקות ישראלים, בעוד 40,636 ישראלים הלכו לעולמם. בשנה שלפני כן, נולדו כ-15 אלף תינוקות יותר.

מספר העולים החדשים עלה מעט השנה: בשנה החולפת עלו לישראל 28,645 בני אדם, בעוד בשנת תשע”ד עלו 24,801.

כמו כן, במהלך השנה החולפת נישאו בישראל 58,512 זוגות, לעומת 20,426 שהתגרשו.

ברשות האוכלוסין דירגו את רשימת השמות הנפוצים ביותר מבין התינוקות שנולדו: במקום הראשון עבור בנים במגזר היהודי נמצא אורי, אחריו איתן ובמקום השלישי אריאל. ללא הבדלי מגזרים, במקום הראשון עומד השם מוחמד, לאחריו יוסף ובמקום השלישי איתן.

בגיזרת הבנות: המקומות הראשונים עבור בנות הם זהים, הן במגזר היהודי והן בחישוב של כלל המגזרים. במקום הראשון, כמו בשנת תשע”ד, נמצא השם תמר. לאחריו מגיעים השמות נועה וטליה, ואחריהן השם שירה.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, פרסם אמש ברכה מיוחדת לאזרחי ישראל לרגל השנה החדשה. “ראש השנה היהודי מציין ימים של חשבון נפש, משב רוח של התחדשות של הבטחה ושל תקווה. התבוננות אל העבר וציפייה לעתיד לבוא. במחזוריות הקבועה, שבה שנה מתחלפת בשנה, ניתנת לנו ההזדמנות: לקחת אחריות, לתקן את העבר, לאסוף את כוחות הגוף והנפש, לחולל שינוי ולהתחיל מבראשית”.

במישור הפרטי, החברתי והציבורי – כיחידים, כחברה וכעם. אלה הימים שבהם אנו בוחנים ובודקים את המקום שאליו הגענו. מכוונים מחדש את צעדינו ומעשינו – למקום שאליו נרצה להגיע ושבו אנו שואפים להיות. בשנה החולפת, ידענו רגעים קשים ומתוחים. רגעי שברים – רגעים בהם נוכחנו, כמה נוראיות וכואבות תוצאות הפלגנות, הגזענות ושנאת האחר. ולצד זה, ראינו רגעים מופלאים – של עשייה ושותפות”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תודה, מאד חשוב לי מה יש לנשיא החילוני של המדינה לומר לעם ישראל

    מיקי |
    הגב