3 אסונות בער”ש: תינוק נשכח ברכב ומת. תינוק טבע בבריכה, נער חרדי נפל מגובה בספידי כיף. תיעוד מהזירות (וידאו)

מי במים מי באש מי בחניקה ומי בסקילה, המילים המצמררות הללו מתורגמות ל3 מקרים קשים שאירעו בשעות האחרונות. הפרטים בכתבה

מי במים ומי באש ומי בסקילה, שלושה אסונות קשים אירעו לפני שעה קלה, תינוק נשכח בתוך רכב בעיר יהוד, נקבע מותו של הפעוט בן השנתיים שהושאר ברכב נעול. הפעוט פונה במצב אנוש לבית החולים אולם שם נקבע מותו.

מבדיקה ראשונית עולה כי האם יצאה לקניות ביחד עם המשפחה וככל הנראה שכחה את הבן ברכב. צוות של מגן דוד אדום ביצע בו פעולות החייאה ופינה אותו לבית החולים תל השומר במצב אנוש – שם נקבע מותו‎

דימטרי מלכין פאראמדיק מד”א שהגיע ראשון לזירה סיפר: “ראיתי אזרחים מבצעים פעולות החייאה על ילד ששכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, הילד היה חם מאוד ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו עיסויים, הנשמות וטיפול תרופתי, ובהמשך פינינו אותו תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית חולים תל השומר”.

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין ציין: “לצערי כוחות מד”א מוזנקים שוב ושוב לטפל במקרים טראגיים מעין אלה, אני קורא לציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולא להשאיר ילדים ברכב ללא השגחת מבוגר אף לא לדקה אחת”.

הרכב בו הושאר הפעוט שנפטר לדאבון לב:

באדיבות רשת

מקרה שני במהלך בילוי בפארק עירוני במודיעין, טבע פעוט כבן שלוש באגם המלאכותי שבמקום. כוחות הצלה ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים כשהוא במצב קשה.

במשטרת שפלה מסרו: “הילד בן השלוש היה עם משפחתו במקום ונפל למים. נסיבות האירוע בבדיקה”.

זירת הטביעה

באדיבות רשת

מקרה שלישי. נער חרדי כבן 15 נמצא במצב קשה לאחר שנפל ממדרגה בבריכה במבוא בית”ר, הוא פונה מיידית לבית החולים לאחר החייאה כשהוא במצב קשה.

מדוברות איחוד הצלה נמסר: נער שככה”נ נפל מגובה משחקים ואיבד את ההכרה בפארק המים ספידי כייף במבוא ביתר, מתנדבים של איחוד הצלה מסניף ביתר ביצעו החייאה מוצלחת.

נתי ברגר, מתנדב “איחוד הצלה” סיפר: “כשהגעתי למקום הנער שכב על שפת הבריכה כשהוא ללא הכרה וסובל מחבלה בראשו, ביצענו בו החייאה מלאה כולל מתן תרופות וחמצן, ולאחר שחזר הדופק הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד”א להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו מוגדר קשה אך יציב”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בענבה מדובר בברכה מאד מסוכנת ללא שום מעקה כאשר יש מדרון מכל הדשא לכיון המים, כל מי שמבקר במקום חייב לשמור כל רגע על הקטנים.
  ואולי עיריית מודיעין תעשה משהו בעניין.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. רבותי “אלול” הגיע לחזק הצניעות !!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב