4 שנים לאחר פטירת הגר”י מאיר – תלמידיו מפרסמים את בקשתו האחרונה

בעיתון ‘יתד נאמן’ מתפרסמת הבוקר מודעה עליה חתומים תלמידי הגר”י מאיר זצ”ל אשר מבקשים לקיים את בקשתו האחרונה. בפנים: המכתב המלא וההסבר לעיתוי שבו הוא מתפרסם

לפני קרוב ל-4 שנים, בכ”ה טבת ה’תשע”א, בליל שבת, הלך לעולמו ראש ישיבת ‘הנגב’ הגאון ר’ יששכר מאיר זצ”ל. הגר”י זצ”ל נפטר ללא זרע של קיימא אך את רכושו הותיר לתלמידיו אותם החשיב כמו בניו.

הבוקר, ארבע שנים לאחר פטירתו, תלמידיו מפרסמים בעיתון ‘יתד נאמן’ את בקשתו שעדיין לא פורסמה, וכך כותבים תלמידיו: כפי הידוע הותיר מורינו ורבינו ראש הישיבה בקשה בצוואתו לעשות מודעה בעיתון אודות חובותיו. ולצערינו עד עתה לא נעשתה בקשה זו. נוסח בקשתו בצוואה היא: “נא עשו מודעה בעיתונים שכל מי שאני חייב לו יראה ויתבע ויקבל זאת מכסף שנשאר ואם לא, יראה וימחל מחילה גמורה”. סוף ציטוט.

דבר הצוואה שהובא בפני הגר”נ קרליץ הביא לפסיקתו כי “כל מי שיש לו תביעה כספית כזו או אחרת שיאמר בפה מלא הנני מוחל על חובי זה. במידה ועדיין רוצה את כספו, יוכל לפנות לתלמידיו של הגר”י , הרב אליהו ברוורמן שאף מונה למיופה כוחו של הגר”י זצ”ל כפי שכתב בצוואתו, או להרב משה ליבוביץ גם הוא מתלמידיו של הרב.

כל בקשת תביעה תידון בפני הדיין הגר’ שריאל רוזנברג חתנו של הגר”נ קרליץ שמונה על ידו לדון בתביעות חוב שיוגשו מעתה ואילך.

על המכתב חתומים תלמידיו של הגר”י, הרב אליהו ברוורמן והרב משה ליבוביץ.
ר' יששכר מאיר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.