42 שריפות בעוטף מהבוקר; צפו בתיעוד – כך מיירטים את הבלונים מעזה

מערכת “להב אור” איתרה אתמול ויירטה בסמוך לגדר המערכת עם עוטף עזה כ-32 זרי בלונים שאליהם היו מחוברים חומרי בערה ומטענים. אחד המטענים אף פוצץ באוויר כתוצאה מפעילות המערכת. צפו

מערכת “להב אור” איתרה אתמול ויירטה בסמוך לגדר המערכת עם עוטף עזה כ-32 זרי בלונים שאליהם היו מחוברים חומרי בערה ומטענים. אחד המטענים אף פוצץ באוויר כתוצאה מפעילות המערכת.

יירוטים אלה מצטרפים ליירוטים נוספים בשבוע האחרון, שבו המערכת מוצבת בגזרת רצועת עזה.

מדובר במערכת ראשונה מסוגה בעולם שפותחה בהובלת משמר הגבול של משטרת ישראל ופיזקאיים מחברת אופטידיפנס המתמחים בתחום האלקטרו-אופטיקה והלייזרים, פרופסור עמי ישעיה מאוניברסיטת בן גוריון וד”ר אודי בן עמי, מפא”ט המשטרה ,מפא”ת משרד הביטחון וצה”ל ובשילוב מערכת של חברת אלביט ואמצעים נוספים שסיפקה החטיבה הטכנולוגית של זרועה היבשה.

גורם במשמר הגבול אמר כי “המערכת מצליחה באופן יעיל ליירט את הבלונים שנכנסים לגזרתה באחוזי הצלחה של למעלה מ- 90%. שיתוף הפעולה שנוצר בין משטרת ישראל, צה”ל ומערכת הביטחון מביא לתוצאות מבצעיות מרשימות המחזקות את ביטחון תושבי עוטף עזה”.

אבל, למרות המאמצים, המחבלים ברצועת עזה לא נחים לרגע וממשיכים בטרור הבלונים זה היום ה-14 ברציפות. צוותי כיבוי יחד עם צוותי קק”ל ורשות הטבע והגנים, בסיוע גרורי צה”ל, רבש”צים ומתנדבים פעלו היום בכיבוי 42 שריפות שרובן בשדות קוצים באזור מועצה אזורית שער הנגב ואשכול.

חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.